Štafetový pohár pro sportovku

Uherské Hradiště Sport 19 / 06 / 2018

Atleti ZŠ Sportovní Uherské Hradiště vyhráli republikové finále 5. ročníku Štafetového poháru v Kolíně, do kterého se probojovalo šestnáct nejlepších. Smíšené osmičlenné štafety mladších a starších žáků I. stupně základních škol soutěžily tradičně na tratích 100 a 200 metrů.
Finálové brány si uherskohradišťský výběr odemkl po vítězství v okresním a krajském kole, do zápolení se zapojilo skoro devět tisíc školáků z šesti stovek škol. Garanty závodu byli členové reprezentačních čtvrtkařských štafet Vít Müller, Daniel Němeček, Patrik Šrom a Jan Tesař. „I když na moderním atletickém stadionu v Kolíně nebyla nouze o krkolomné předávky, kolize a pády, našemu týmu se naštěstí vyhnuly. Ukázali jsme, že máme štafety nejlépe sehrané. Děti nechaly na dráze všechno, když si vylepšily osobní rekordy. Vítězství je dílem kolektivního výkonu,“ neskrýval nadšení Milan Melichárek, ředitel ZŠ Sportovní Uh. Hradiště.
Štafeta mladších žáků na 8x100 metrů skončila o chlup čtvrtá, starší žáci pak druzí. Souboj o prvenství v běhu na 8x200 metrů vyzněl o pouhých pět desetin pro Porubu. Druhé místo však v  součtu všech tří štafetových časů znamenalo vítězství pro výběr levého břehu řeky Moravy, který dosáhl času 8:20,6 minuty.
Školu reprezentovali Ančíková, Habartová, Pálková, Prášilová, Tabery, Vaněčková, Zapletalová, Žišková, Bilavčík, Fajkus, Hruška, Chrástek, Odstrčilík, Tureček, Vávra a Ventrča.