Stalčík slaví vítězný hattrick

Staré Město Sport 05 / 02 / 2023

Soupeře drtí jako parní válec a sbírá jednu trofej za druhou. Talentovaný tenista Jakub Stalčík z klubu Tenis Slovácko potvrdil parádní formu na turnaji kategorie Baby v Olomouci, kde zkompletoval vítězný lednový hattrick.

Rok 2023 zatím patří v kategorii U9 Stalčíkovi, který vyhrál všechny turnaje. Ve Starém Městě, Zlíně a teď v Olomouci, který byl pro něj vzhledem k nabité konkurenci zkouškou ohněm.

Po vítězství v jedné ze sedmi základních skupin narazil už ve čtvrtfinále na Julii Stejskalovou z Prostějova, rovněž dosud neporaženou a mezi děvčaty asi nejlepší hráčku své kategorie v republice. „Kubovi se však proti sparingpartnerce podařil parádní obrat, když za stavu 1:3 utekl ze tří mečbolů, dorovnal a v infarktové tiebreakové bitvě zvítězil 7:5,“ uvedl David Mišťúrik, prezident klubu.

Když osmiletý hráč kritickou chvíli ustál, už nezaváhal. Uklidil z cesty ostravskou Violou Pečenkovou (4:0) a ve finále si po skvělém výkonu poradil s Tomášem Frelichem z Prostějova 4:2.