Stále bojují o kvalifikaci

Uherský Brod Sport 09 / 02 / 2010

Uherskobrodské florbalistky se drží v elitní trojce, zahrají si o play-off?

Florbalové juniorky 1. AC Uherský Brod jsou stále ve hře o postup do kvalifikace o play-off, jejíž brány se otevřou pouze pro tři nejlepší prvoligové týmy. A svěřenky Tomáše Králíka zatím klíčovou pozici drží i přes těsnou porážku s FBC BiX Ostrava. Ve druhém klání totiž deklasovaly Frýdek-Místek.
Uh. Brod - Ostrava 1:2
Kdyby severomoravští funkcionáři nechybovali v soupisce, po které následovalo pět trestných kontumací, Ostrava by kralovala lize. Na hřišti totiž prohrála jen s Uh. Brodem. A tak spřádala odvetu. Broďanky po výprasku od Vítkovic nastupovaly do zápasu s velkým respektem, zabezpečnou obranou a sázkou na brejky. Sevřený obranný val na mírného favorita platil, překonal jej až po chybě v závěru první části. Když ve druhé třetině vyrovnávala Kočicová, zdálo se, že AC může pomýšlet i na vítězství. Smůla v podobě obdržené branky však přišla třináct sekund před koncem druhé části. A poslední dějství už gól nepřineslo.
Uh. Brod - Frýdek-Místek 13:2
Úkol v zápase proti outsiderovi z Frýdku-Místku byl jasný. Vyhrát a nasázet co nejvíce golů. Jelikož soupeř nastoupil s minimálním počtem hráček, Broďanky měly všechno podstatně snadnější. Už po první třetině bylo vymalováno, Králíkovy ovečky vedly 5:0! Náskok je však ukolébal a probudil je až inkasovaný gól, po kterém znovu zabraly, a nezadržitelné bylo hlavně duo Krajčovičová, Šupáková, které dohromady nastřílely sedm gólů. „Liga je po sloučení se severomoravskou skupinou nesmírně vyrovnaná a hlavně kvalitnější. Konečně hrajeme se špičkovými týmy celou sezonu. Je potěšitelné, že se držíme mezi nejlepšími a stále máme reálnou šanci postoupit, byť si na kvalifikaci brousí zuby hned pět mančaftů. A proto doufám, že nám nezůstane černý Petr,“ přeje si Tomáš Králík, brodský lodivod.

autor: ceh, tk