Stále jako na houpačce

Uherské Hradiště Sport 27 / 12 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště ztratili s Porubou další bodyHokejisté Uh. Hradiště ztratili s Porubou další body

Hokejisté HC Uherské Hradiště opět odmítli přiblížit se branám play-off. Po nečekaném vyloupení jestřábího hnízda v Prostějově totiž na domácím ledě zkolabovali s beznadějně poslední Porubou, s níž vybojovali pouze bodík... Na osmý Frýdek-Místek tak stále ztrácejí pět bodů, ale mají zápas k dobru.

Prostějov - Uh. Hradiště 3:5
Hanáci měli raketový start, už v 54. sekundě otevřel skóre Meidl a vzápětí měl druhý gól na hokejce Čuřík, ale jeho ránu Kůdela vyrazil ramenem. Domácí byli při chuti, bez větších problémů přežili oslabení a v 11. minutě přidali druhý gól. Ve vítězství Uh. Hradiště v tu chvíli asi věřil jen málokdo, ale Šťastný a spol. se z dvoubrankového „direktu“ postupně probrali a začali vystrkovat drápky. Snížení se však dočkali až na začátku druhé části, kdy po 40 sekundách využili přesilovou hru. Šťastným střelcem byl bek Sladký.
Domácí ještě nestrávili kontaktní gól a už na ukazateli skóre svítily dvě dvojky. Špatné střídání využili Kříž s Hrabcem, který přečíslení 2 na 1 zakončoval střelou do prázdné brány. Za minutu se však skóre měnilo znovu, když samostatný únik proměnil střelou mezi Kůdelovy betony Šebek. S odpovědí málem přispěchal Vodák, ale jeho šanci Sedlář včasným vyjetím z brány zmařil.
Úvod poslední části ještě nenasvědčoval obratu, Hanáci byli aktivnější a měli i šance. Jenže Smejkal a Ševčík si vylámali zuby na Kůdelovi a Čuříkovu ránu zastavila tyčka. Ve 49. minutě tak udeřili hosté. To gólman Sedlář neudržel pumelici Sladkého a Kříž věděl, co s pukem. Za čtyři minuty už hosté vedli, když si z rohu vybruslil před branku Matějka a poslal puk pod víko!
Severomoravané pak rozpoutali nevídaný tlak, který vyvrcholil odvoláním gólmana. Jenže místo vytouženého vyrovnání inkasovali popáté, do prázdné branky se trefil Sakrajda. Uh. Hradiště tak znovu potvrdilo, že na cizím ledě je dvakrát silnější než doma. Branky a asistence: 21. Sladký (Červenka), 23. Hrabec (Kříž, Vodák), 49. Kříž (Sladký), 53. Matějka, 60. Sakrajda (Antonovič). Vyloučení 5:3, využití 0:1. Třetiny 2:0, 1:2, 0:3.

Uh. Hradiště - Poruba 2:3
Ještě než sudí vhodil úvodní bully, hráči a diváci uctili minutou ticha památku zesnulého exprezidenta Václava Havla.
Zápas odstartovali domácí zostra, ale Antonovičova šikovná teč brankáře Gleicha nezaskočila. Obrovskou šanci měl pak při přesilovce na hokejce Matula, ale sám před bránou trestuhodně minul. Ve slibné příležitosti se pak dvakrát ocitl Michal Rapant, ale Gleichovo kouzlo neprolomil. A tak přišel trest. Do útočné třetiny si z čista jasna najel Krayzel a střelou zápěstím poslal puk pod víko. Kůdelova lapačka promáchla naprázdno...
Ze studené sprchy se domácí do první sirény už nevzpamatovali. Ani ve druhé části se obraz hry nezměnil, Hradišťští měli puk častěji na hokejkách, ale stále více se přizpůsobovali „línému“ tempu Poruby. I přesto přišlo v 26. minutě vyrovnání, když Sladkého jedovku od modré čáry šikovně tečoval Matula a Gleich neměl šanci.
Kdo očekával další góly v jeho sítě, byl zklamaný. Výkon domácích měl klesající tendenci, světlým okamžikem byla šance Šťastného, kterému překazil radost parádním zákrokem Gleich. Závěr druhé části pak poznamenalo časté vylučování na obou stranách. Že by bylo servírované menu v poslední části stravitelnější? Ani náhodou. A domácí se neprobrali ani po Šindelářově gólu ve 48. minutě. Dokonce ani nevyužili dvojnásobnou přesilovku. Až v 56. minutě zůstal na brankovišti nehlídaný Hrabec a zametl do sítě vyraženou střelu Jedličky. Jelikož se do základní hrací doby ani v prodloužení skóre už nezměnilo, o majiteli bonusového bodu rozhodovaly samostatné nájezdy. A v nich se proměnil v úspěšného exekutora pouze hostující Krayzel. Za domácí vyhořeli Kříž, Horehleď i Sakrajda. Poruba si tak ve vzájemných zápasech s Uh. Hradištěm připsala už 8 z 9 možných bodů, na kontě jich má přitom 14... Branky a asistence: 6. Matula (Sladký, Červenka), 56. Hrabec (Jedlička, Šťastný). Vyloučení 5:8, využití 1:1. Třetiny 0:1, 1:0, 1:1 - 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Vodák, Matula, Rozhon, Jedlička, Sladký, Horehleď, Sakrajda, Červenka, Hrabec, Matějka, Karpíšek, Rapant, Antonovič, Kříž, Křemeček.

Očima trenéra
Kdybychom v první třetině vedli 3:0, nikdo by nemohl říct ani popel. Bohužel jsme se pak přizpůsobili chodeckému hokeji soupeře, což je pro mě nepochopitelné. Hráli jsme bez pohybu, agresivity, tlaku do brány. To se pak nemůžeme divit, že jsme tam, kde jsme.

1. Karviná    20    1    2    5    122:72    64
2. Havířov    17    3    0    7    105:69    57
3. Přerov    17    1    2    7    95:70    55
4. Prostějov    17    0    1    10    102:76    52
5. Vsetín    16    2    0    10    97:77    52
6. Opava    13    3    2    10    96:83    47
7. Val. Meziříčí    12    3    1    12    93:100    43
8. Fr.-Místek    9    0    3    17    70:100    30