Stanislav Hofmann: Postup do jarního čtvrtfinále je pro nás důležitý

Stanislav Hofmann: Postup do jarního čtvrtfinále je pro nás důležitý
Foto: Martin Otto  /  Stanislav Hofmann se zapsal jako poslední střelec Slovácka v roce 2022
Uherské Hradiště Sport 25 / 11 / 2022

Nad autorem poslední branky Slovácka v historickém roce 2022 se nejprve vznášel otazník. Rozhodčí nejdřív označili za střelce Kalabišku, ale videoanalýza po skončení utkání potvrdila, že zápas rozhodl svojí hlavičkou Stanislav Hofmann.

Můžete rozluštit gólovou situaci z 55. minuty?

Kopali jsme roh na přední tyč, já jej zahrál hlavou na zadní. Kali (Kalabiška) tam dobíhal, ale sám mně říkal, že sice chtěl míč dohrát, ale nestihl jej. Od tyčky se pak míč odrazil do brány.

Je pro vás důležité, že máte "nabito" jak v lize, tak v poháru?

To je pro nás důležitější, než řešit, kdo dal branku. Postup jsme chtěli hodně, protože víme, že cesta do Evropy z poháru není tak dlouhá jako z ligy, která je hodně vyrovnaná. Proto jsme se upnuli na tento zápas, který jsme chtěli zvládnout. Uvidíme, koho nám nalosují a jak se nám bude na jaře dařit. Finále jsme si už zažili a určitě bychom si jej chtěli prožít znovu.

Zápas se hrál za velkého chladu. Jak bylo těžké vymáčknout ze sebe poslední síly?

Se silami jsme problém neměli. Sice už byl terén hodně měkký a bahnitý, my jsme ale potřebovali výsledek a ten jsme udělali.

Jste rádi, že podzim je už u konce?

Rádi jsme, protože toho bylo skutečně hodně. Všichni se těšíme na volno. Na druhou stranu jsme si jej ale užili, hráli jsme skvělé zápasy. Kéž bychom je zažívali každý rok. I přesto, že v lize to bylo někdy na úkor výsledků. Myslím ale, že jsme to nakonec zvládli.

Máte nějaké přání pro los jarního čtvrtfinále? Nabízí se třeba Vyškov...

No Vyškov je zrovna nevyzpytatelný. (úsměv) To bych raději někoho z ligy. Co bych si přál hlavně, tak abychom hráli doma. V poháru je to výhoda.

Jako odměnu jste dostali pobyt v Dubaji, kde vás sice čeká každý den jeden trénink, ale čas bude určitě i na odpočinek a hlavně si můžete s sebou vzít rodiny. Těšíte se?

No já jsem snad jedniný z mančaftu, který nepojede. (smích) Před týdnem dostaly děti neštovice a samotný jsem jet nechtěl. Rodina má přednost.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace