Stanislav Hofmann: Rozhodčí se mně za penaltu omlouval

Stanislav Hofmann: Rozhodčí se mně za penaltu omlouval
Foto: 1.FC Slovácko  /  popiska
Uherské Hradiště Sport 16 / 05 / 2024

Stanislav Hofmann si po zranění Daníčka navlékl kapitánskou pásku. Ani pod jeho vedením si však Slovácko alespoň bod z Plzně neodvezlo.

Prvních pár minut jsme začali dobře. Pak jsme ale ztratili lehce míč a dostali první gól. Následně jsme se dostali pod tlak a až do našeho gólu to pro nás nebyly lehké chvilky. Dnes jsme ale hráli docela odvážně, snažili jsme se kombinovat, hrát fotbal a měli i nějaké šance. Samozřejmě šance měla i Plzeň a my je přežili. Ve druhém poločase se nám podařilo vyrovnat. Zápas rozhodla penalta v nastavení.

Penaltu inicioval VAR po vašem souboji s Chorým za ruku. Jak jste ji viděl?

Míč letěl na zadní tyč a já o Chorém věděl. Couval jsem a šli jsme do souboje. Cítil jsem jeho ruku na hlavě či krku. Byl jsem ve výskoku. Popravdě ani nevím, kam mě míč ve výskoku trefil. Nejdřív jsem myslel, že to bylo spíš někde u hlavy. Bylo to hodně rychlé. Do výskoku nejde skákat s rukama u těla. S rozhodčím jsem o tom mluvil. Omlouval se mně, že s tím nemůže nic dělat, i když je to z blízkosti, ale že penaltu odpískat musí. Nevím, jak se takové souboje posuzují. Když jdu do hlavičkového souboje a míč mě z půl metru trefí do lokte ve vzduchu, když ani jeden nemáme ruce u těla, tak je složité s tím něco dělat. Pro nás je to strašně nepříjemný moment.

V průběhu utkání musel kvůli zranění odstoupit Daníček, po kterém jste převzal kapitánskou pásku. Změnila se s jeho odchodem organizace hry? Přece jen vypadl ze stoperské dvojice...

Už v poločase nebyl Vlasta (Daníček) úplně v pořádku. Věděli jsme, že ho něco bolí. Tak trochu jsme s možností, že to nepůjde, počítali. Trenér se rozhodl posunout na stopera Holziho (Daniel Holzer) a zůstali jsme tři stopeři s Honzou Kalabiškou. Nové to bylo spíše pro Holziho, ale myslím, že to zvládl dobře.  Po příchodu Chorého jsme na něj byli s Kalim dva hlavičkáři. V tomhle problém nebyl. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist