Stanislav Hofmann: Trápí nás standardní situace

Stanislav Hofmann: Trápí nás standardní situace
Foto: Martin Otto  /  Přestože Stanislav Hofmann vstřelil ve středečním pohárovém utkání s Bohemians Praha branku, netajil po zápase velké zklamání.
Uherské Hradiště Sport 07 / 03 / 2023

Slovácko dobývalo devadesát minut pevnou obranu Bohemians. Překonat ji dokázal až v nastaveném čase Stanislav Hofmann. Jeho gólová hlavička však jen zmírnila domácí porážku.

Začátek zápasu nám docela vyšel. Od první minuty to celkem šlo, ale první inkasovaný gól nás trochu položil na záda. Věděli jsme, že Bohemka bude hrát na brejky, bude kopat míče za naši obranu a bude také spoléhat na standardky. První gól padl právě po nákopu za naši obranu. Myslím, že jsme se ale moc nedomluvili, že možná se dala ta situace vyřešit jinak, než vyrazit míč na vápno. Pokud bychom komunikovali jinak, tak by gól nemusel padnout. Druhý gól dostaneme zase ze standardky. Celkově jsme celý první poločas prohospodařili. Ve druhém jsme chtěli něco s výsledkem udělat, měli i velký tlak a také dost šancí. Bohemka ale zase hrozila z  brejků. Gól jsme vstřelili až moc pozdě.

Pohárové čtvrtfinále byl pro vás jeden z nedůležitějších zápasů jarní části sezóny. Jak moc jste zklamaní, že jste nevybojovali postup do semifinále poháru, a soustředíte se teď na zisk čtvrtého místa, které může přinést postup do kvalifikace evropských pohárů?

Já osobně jsem zklamaný hrozně moc. Vůbec jsem si nepřipouštěl, že bychom měli s Bohemkou vypadnout. Myslím, že můžu mluvit i za kluky, pro které je to také velké zklamání. Přitom před zápasem jsme byli nahecovaní, všichni jsme chtěli postoupit a věděli jsme, o co hrajeme. Ale zklamali jsme a jsme si vědomi, o co jsme přišli. Nezbývá nám nic jiného než udržet čtvrté míso v lize, abychom nějakou pohárovou šanci měli.

V posledních dvou zápasech jste inkasovali po rohových kopech. Čím to je, že vy se ze standardních situací nedokážete prosadit?

Bavíme se o tom, že nám to nefunguje, a řešíme to každý týden. Zkoušíme jiné postavení, jiné nákopy, ale pořád to není ono. Buď to je o našem špatném náběhu, anebo se špatně kopne. Nikdy se nám to nesejde, abychom dali jednoho góla a chytli se. Teď se tím ale trápíme. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist