Staroměstský Kalina řádil v Hořicích

Staré Město Sport 06 / 06 / 2012

Ve třídě Supermono si dojel pro třetí místo až na cílové rovince

Elita motocyklového sportu, do níž patří i staroměstský závodník Karel Kalina, který kroutí svou čtyřicátou sezonu v sedle své motorky, se o víkendu sjela na jubilejní 50. ročník závodu silničních motocyklů 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích. Druhý závod seriálu mistrovství ČR ve třídě Supermono dopadl pro Kalinu parádně. Po velkém boji obsadil třetí místo. A polepšil si tak o jeden stupínek proti prvnímu závodu, který se jel začátkem května ve Starém Městě.
Mistrovský seriál třídy Supermono patří k závodům na přírodních okruzích k nejvíce sledovaným. Mezi největší soupeře patří bratři Libor a Martin Kameničtí a německý závodník Johanes Kehrer. V silně nabité konkurenci se Kalina začal prosazovat už při sobotních trénincích. „Časem 2:36 vteřin jsem si nejenom vylepšil svůj osobní rekord na tomto okruhu, ale také vyjel čtvrté místo na startovním roštu a startoval tak za svými největšími konkurenty,“ říká k sobotnímu vydařenému tréninku Kalina.
V nedělním závodě, kdy se mu podařilo skvěle odstartovat, jezdil průběžné na druhém místě za Liborem Kamenickým. Postupně se však propadl na čtvrtou příčku. „Od šestého kola ale začala má skvělá jízda, neustále jsem vylepšoval zajeté časy na jedno kolo a nakonec si připsal vůbec druhý nejlepší čas. V posledním kole jsem pak po velkém boji dojel do cíle třetí,“ popisuje spokojený jezdec. Aby také ne, když porazil Martina Kamenického o tři tisíciny vteřiny.
V posledním závodě, který se pojede v Těrlicku během srpna, bude bojovat o celkové druhé místo v mistrovství republiky ve třídě Supermono.
V Hořicích startovali i další jezdci Motosportklubu Uh. Hradiště. Pavel Navrátil ve třídě Klasik do 350 ccm dojel na 2. místě a Karel Kalina na 7. místě. Ve třídě 125 SP byl Michal Šlezar čtrnáctý, Radek Koňařík osmadvacátý a v Supermono Milan Šobáň mladší dvanáctý. Klasik do 750 ccm si Frank Mrázek vyjel 3. místo.

autor: RADEK SALAQUARDA