Staroměstští byli nejlepší

Slovácko Sport 22 / 03 / 2012

Šachisté Starého Města se nejčastěji prosadili na stupně vítězů Regionálního přeboru žáků v Boršicích. Domů odjížděli se sbírkou pěti medailí (2-1-2), když se z vítězství radoval Ondřej Stuchlý v kategorii do 15 let a Lukáš Macháček mezi devítiletými.
V nejstarší kategorii patnáctiletých startovala jen osmička šachistů, kteří změřili síly systémem každý s každým. Favorité nezaváhali a poskládali se na stupně vítězů v pořadí Ondřej Stuchlý (Staré Město), Pavel Tománek (Boršice), David Kolačný (Staré Město).
I kategorie do 13 let se hrála systémem každý s každým. Z vítězství se radoval Michal Mašíček z Kunovic, kerý jako jediný ze všech kategorií získal plný počet bodů. Na druhém místě skončil Jan Nekarda ze Starého Města a třetí byl Jakub Plášek z Bojkovic. Nejlepší dívkou se stala celkově třetí Erika Náplavová z Osvětiman.
Dvě nejmladší kategorie už byly zastoupeny mnohem početněji. V kategorii do 11 let bojovalo 17 hráčů. Na prvních místech skončila stejná trojice jako v seriálu Velkých cen v pořadí Ondřej Vašek (Osvětimany), Patrik Pondělek (Boršice) a Alexandr Skalský (Staré Město).
V nejmladší kategorii do 9 let bylo nejpočetnější, osmnáctičlenné startovní pole. Roli favorita po úvodní šťastné remíze potvrdil Lukáš Macháček ze Starého Města, který už v dalších partiích nezaváhal. Druhé místo patří Tiboru Horáčkovi z Kunovic a třetí Tomáši Markovi z Osvětiman. Dívkám kralovaly vyslankyně Starého Města. Vítězství ukořistila Viktorie Všetulová před Barborou Stuchlou a Kateřinou Spáčilovou.