Staroměstští ukončili půst

Staré Město Sport 11 / 10 / 2011

Až na čtvrtý pokus si prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město vychutnali pocit vítězství. Před vlastními fanoušky udolali po nervydrásajícím tie-breaku zálohu ČZU Praha a vymazali nulu z kolonky výher. Ve druhém vystoupení už ale nestačili na zkušené Dobřichovice.
ST. MĚSTO3
ČZU Praha B2

Úvod zápasu přinesl na přihrávce i útoku spoustu chyb, pramenících z nervozity. Postupně však převzali otěže domácí, kteří si vytvořili pětibodový náskok (22:17). Jenže pak se zalekli možného zisku prvního bodu a málem o něj přišli. Proměnili totiž až třetí setbol. Druhý set svěřenci kouče Petra Karabce nezvládli, rychle prohrávali 5:10, pak 12:20 a nebylo co řešit.
I ve třetí sadě tahali domácí za kratší konec, po řadě nepřesností na příjmu a nedůrazném servisu prohrávali o tři body. Trenér pak provedl tři změny v sestavě a VSK srovnalo na 20:20. Jenže koncovku nezvládlo. Stejný obrázek přinesl zpočátku i čtvrtý set, Staroměstští prohrávali 14:17, ale pak šel na servis Skyba a zavelel k obratu 24:21! A třetí setbol proměnili. V tie-breakové loterii domácí v jednom postavení otočili nepříznivé skóre 4:5 na 9:5 a při podání Skyby dokonce na 12:6. I když hosté ještě zlobili, jejich odpor dvěma servisy definitivně zlomil střídající Sysala. Sety 23, -20, -23, 23, 10.

STARÉ MĚSTO 1
Dobřichovice 3

Jihočeši vlétli do zápasu jako uragán, vedli 19:13, ale domácí zabrali a po kvalitním servisu Sysaly se dostali zpátky do hry. O výsledku paradoxně rozhodli sudí, kteří za stavu 22:23 přehlédli jasnou teč dobřichovického bloku, a místo srovnání měli setbol hosté. A druhý proměnili v zisk setu. Druhý už se ale odehrál v režii Staroměstských, kteří zlepšili servis, útok, ale hlavně omezili počet chyb. Za stavu 1:1 však zbytečně polevili, od stavu 18:20 špatně přihrávali a set ztratili. V závěrečné sadě si  podepsali ortel vlastními chybami. I když ještě vedli 16:14 a 18:17,  polkli čtvrtou porážku. Sety -23, 19, -19, -21
ST. MĚSTO: Sysala, Přikryl, Koláček, Skyba, Erman, Kment, Špalek, Karabec, Navláčil, Paták, Gurský.

Očima trenéra
„Neodehráli jsme zlé zápasy, bohužel stále doplácíme na spoustu nevynucených chyb, které soupeř trestá. Ale výkon mladých hráčů roste zápas od zápasu, brzy přijdou další vítězství.“

autor: PETR STRAKA