Staroměstští venku excelovali

Sport 11 / 10 / 2010

Prvoligoví volejbalisté ze Širůchu na cizích palubovkách neztratili ani set, zářil Koláček

Ani set neztratili prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město na palubovkách soupeřů. Ve Vrchlabí i Hradci Králové nebyli k hostitelům zrovna zdvořilí, když jim ani na okamžik nedali šanci na vítězství. Karabcovi hoši se tak vyhoupli na třetí místo tabulky za stoprocentní duo České Budějovice, Brno.
Vrchlabí - St. Město 0:3 (-18, -20, -20)
Zkušenější hosté si od začátku vypracovali mírnou převahu především v obraně na síti a postupně si vybudovali šestibodový náskok, který v koncovce setu uhájili. Druhá sada měla obdobný průběh, borci ze Širůchu vedli už 21:14, pak sice polevili a dovolili soupeři korigovat, nicméně druhý bod bezpečně získali. A žádné drama nepřipustili ani v závěrečném dějství, když na palubovce jasně dominovali. Skvělou partii sehrál na bloku mladý Koláček, který nastoupil místo zdravotně indisponovaného Pospíšila.
Hr. Králové - St. Město 0:3 (-20, -21, -20)
Kouč Petr Karabec provedl v sestavě tři změny, na nahrávce hrál „farmář“ Janouch, Pecháčka vystřídal Paták a na liberu místo Špalka, který se posunul na smeč, hrál Košík.
Staroměstští v úvodním setu získali rozhodující náskok po účinných servisech Janoucha s Kmentem a dobrých blocích. Vedení 15:7 v závěru setu trochu prohospodařili vlastními chybami, ale v koncovce opět zabrali a ujali se vedení. Ve vyrovnaném druhém setu hosté více chybovali a v koncovce ztráceli 18:20. Karabec však vystřídal nahrávače Janoucha Kamlerem a jeho výběr v jednom postavení otočil na 23:18. A následně proměnil hned první setbol. V průběhu setu se zranil Košík, kterého na postu libera nahradil Špalek, a na smeč nastoupil Erman. V závěrečném setu Moravané skvěle servírovali i útočili. Vedli až 19:9 a vypadalo to na rychlý závěr. Jenže po mnoha chybách umožnili domácím stav korigovat a v koncovce se dostali do zbytečných problémů. „Jasné vedení nás připravilo o koncentrovanost, což by se nám v duelech se zkušenějším soupeřem mohlo vymstít,“ zvedá varovně prst kouč Karabec.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Kment, Pecháček, Svoboda, Koláček, Erman, Špalek, Janouch, Paták, Košík.