Staroměstští volejbalisté krůček od vyřazení

Staré Město Sport 15 / 02 / 2010

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město stojí na prahu vyřazení z rulety play-off! Z jihu Čech si totiž nepřivezli ani jedno vítězství, navíc uhráli jediný set, a před pokračováním čtvrtfinálové série na Širůchu prohrávají na zápasy 0:2! Odvrátí Kment a spol. dva mečboly Českých Budějovic?
Č. Budějovice - Staré Město 3:1 (23, 16, -32, 22)
Trenér Bedřich Dosoudil poslal do boje z kompletního kádru šestku ve složení Janouch, Paták, Herich, Maděra, Pecháček, Kment, na liberu Špalek. Po vyrovnaném průběhu, kdy hosté v koncovce ještě vedli 22:20, špatnou přihrávkou přispěli k setbolu soupeře 24:22 a set nejtěsnějším rozdílem ztratili. Ve druhé sadě byla převaha Jihočechů výraznější. Řada chyb borců VSK na přihrávce i v útoku přispěla k jednoznačnému průběhu. Několik změn v sestavě, když postupně vystřídali Kamler, Erman a Pospíšil, přineslo zlepšení hry hostů ve třetím setu a průběžně vedli i 12:7. Ale opět vlastními chybami vysadili soupeře na koně. Jenže Jihočeši neproměnili osm mečbolů, zatímco bojující Staroměšťané druhým nabídnutým setbolem nepohrdli a snížili. Ještě se pak pokusili o zvrat, ale nakonec slavili domácí. Stav série: 1:0.
Č. Budějovice - Staré Město 3:0 (20, 15, 18)
Po nadějném pátečním výkonu Moravané v sobotu selhali. Vyhořeli na přihrávce a zápas ve třech setech lehce ztratili. U porážky už nebyl smečař Paták, který podal v úvodním duelu výborný výkon, ale obnovil si zranění ramene. Na jeho postu začal Špalek a na liberu hrál Košík.
Už od úvodu zápasu se hosté potýkali s přihrávkou „plachtícího“ servisu a bodově ztráceli. Narůstající skóre ve prospěch domácích naopak korigovali razancí servisu a útokem středem. Celkově však měli navrch Jihočeši a získali úvodní set. Stejný scénář přinesly i další dvě sady a z pohledu hostů byl spíše ještě horší. Špatná přihrávka a nedůrazný útok přispěly k jednoznačnému vítězství domácích, které tak dělí jediný krůček od postupu do semifinále. Stav série: 2:0.
Čtvrtfinále pokračuje ve staroměstské hale na Širůchu. Páteční duel startuje v 18.30, případný čtvrtý zápas se pak hraje v sobotu od 17 hodin.

autor: PETR STRAKA