Staroměstští zachránili alespoň bod

Slovácko Sport 08 / 09 / 2010

Okresní soutěž 5. kolo

Bánov - Mařatice 2:4 (1:2)
Branky: 20. Vaňhara J., 75. Machalík V. - 35., 80. Kroča M., 45. Šenk P., 47. Zedek J.
ŽK: 55. Kočica M., 60. Polanský L. - 39. Šenk P., 57. Prekop D., 63. Mrva M., 78. Kroča M.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Pavel Šupina (laik), Čeněk Milar (laik).
Bánov: Polanský T. (42. Švehlík J.) - Vaňhara J., Polanský L., Pavlíček A., Mahdalíček P., Kočica M., Horňák L. (74. Velecký J.), Guryča R., Dalajka M., Brnka B. (46. Machalík V.). Trenér: Břetislav Polanský.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Vyorálek D., Tyl V., Šenk P., Surový M. (87. Kováč M.), Mrva M., Kroča M. (83. Lžičář M.), Kovács L. (35. Prekop D.), Janků A., Bída L. Trenér: Václav Chvojka.
Domácí začali zostra a už ve třetí minutě mohli klidně vést 3:0, když 2x Vaňhara dával mimo branku a jednou hosty zachránila tyč. Mařaticím chyběla přesná nahrávka a toho domácí využívali k rychlým protiútokům. Jeden z nich zahráli ve 20. minutě a Vaňhara se tentokrát nemýlil. Ve 35. minutě kopali hosté trestňák z půlky, odražený míč dopravil Kroča do sítě - 1:1. O pět minut později vystřelil Pavlíček, ale Matoušek vytěsnil míč na roh. Ve 45. minutě hosté z rychlého protiútoku si zásluhou Šenka a jeho sóla dávají klid do poločasové šatny - 1:2. Začátek druhé půle vyšel lépe hostům, když Zedek ve 47. minutě zvýšil již na 1:3. Domácí se pouze bránili a hrozili z brejků, Matoušek však byl vždy na místě. V 75. minutě fauloval Matoušek ve vápně a z nařízené penalty se Machalík nemýlil 2:3. O pět minut později hosté završili výsledek na konečných 2:4 a to zásluhou Kroči a jeho technické střely.
Nejlepší hráči: Jan Vaňhara - Miroslav Kroča

Buchlovice - Babice 3:1 (2:1)
Branky: 29., 42. Hlůšek P., 76. Křiva D. - 40. Soldán L.
ŽK: 58. Křiva D., 72. Kotek J. - 32. Körber S.
Rozhodčí: Tomáš Hanáček - Zdeněk Bílka (laik), Jaroslav Říha (laik).
Buchlovice: Mlčák P. - Vojtěšek M., Strakoš S., Procházka J., Mikula J. (90. Karlík L.), Marek B., Křiva D., Kovařík P. (73. Šarata R.), Kotek J., Hlůšek R., Hlůšek P. Trenér: Petr Sonntag.
Babice: Hájek M. - Soldán L., Macháček P., Litoš F., Liška J., Lahola M. (67. Lahola T.), Koukal P., Körber S. (55. Horníček D.), Horsák D., Býček L., Buksa R. Trenér: Marcel Litoš.
Utkání začaly oba týmy aktivně, hosté měli více šancí na zakončení v úvodu utkání díky chybám domácích obránců. V 13. minutě babičtí zaútočili zprava ovšem centr Soldán hlavou umístil pouze do Mlčáka. Domácí se rychle vzpamatovali a ve 20. minutě po centru Strakoše hlavičkoval Hlůšek, ale Hájek vyrazil na roh. Ve 29. minutě se domácí dočkali, když po rychlé akci Křiva našel Kotka a ten poslal míč do vápna na Hlůškovu hlavu 1:0. Od této chvíle se hra převážně odehrávala mezi šestnáctkami. Hosté ve 40. minutě srovnali o což se přičinil Horsák svoji rychlou přihrávkou na Soldána, který skóroval. Do přestávky stihli domácí dát vedoucí branku, stalo se tak ve 42. minutě po hlavičce Hlůška. V druhé půli se stav měnil už jen jednou a to v 76. minutě, kdy hosté zachybovali v obraně a Křiva pečetil výsledek.
Nejlepší hráči: Stanislav Strakoš - David Horsák

Hradčovice - Pitín 1:3 (0:1)
Branky: 2. vlastní, 54. Indra T. - 22. Lukáš D., 72. Voda M.
ŽK: 38. Fábry I., 45. Indra T. - 33. Berčík P., 45. Voda M., 52. Navrátil M., 65. Jurásek L., 90. Urbánek P.
ČK: 74. Fábry I. (Hradčovice).
Diváci: 150.
Rozhodčí: Volodomyr Korolovych - Vladimír Hlaváč (laik), Petr Kliment (laik).
Hradčovice: Zábranský M. - Vrubčík Z. (75. Macháček M.), Synčák J., Mikulec J. (58. Pochylý P.), Koníček P., Indra T. (87. Macek T.), Hostýnek P., Horák P., Fábry I., Daněk O., Cmol M. Trenér: Radim Mikulec.
Pitín: Urbánek P. - Voda M. (89. Hanuš J.), Švehlík F., Navrátil M., Lukáš D., Krahula L. (78. Hasoň L.), Kozubík A., Kavka P., Jurásek L., Bureš M., Berčík P. (59. Vladár J.). Trenér: Tomáš Tolach.
Úvod utkání vyšel lépe hostujícímu celku. Na míč, který směřoval do pokutového území ze zahrávaného rohu, si totiž naskočil domácí Fábry, který jej usměrnil do vlastní brány - 0:1. Hosté vytvářeli i nadále tlak a již o čtvrt hodinu později hlavičkoval po dalším rohu přesně Lukáš - 0:2. Domácí se dostávali do zápasu pomalu a do konce prvního poločasu nedokázali nic podstatného vymyslet. Aktivitu ovšem jasně převzali v úvodu druhého dějství za což se dočkali odměny v podobě branky, kterou vsítil Indra. To však bylo po hříchu ze strany Hradčovic vše. O necelých dvacet minut později se totiž prosadil Voda a Pitín měl opět dvoubrankové vedení. V 74. minutě dostal domácí Fábry druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy, což bylo vidět i na hře domácího týmu. Hosté se dostávali do rychlých brejků, což ale již nedokázali zužitkovat. Utkání přesto skončilo jasnou a zaslouženou výhrou hostujícího týmu.
Nejlepší hráči: Tomáš Indra - Michal Voda

Huštěnovice - Korytná 1:0 (0:0)
Branky: 88. Petrželka J.
ŽK: 26. Petrželka J., 85. Puškáč L. - 12. Navláčil O., 70. Popelka D.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Pavel Čechmánek (laik), Josef Flasar (laik).
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Vaverka T. (33. Silný F.), Vaverka A., Umlauf M., Silný J., Puškáč L. (90. Dobeš R.), Petrželka J., Malenovský P., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Korytná: Málek Michal - Zetka M., Vacula J., Urč Z. (78. Persona P.), Popelka D. (82. Popelka L.), Navláčil O., Medůsek M., Matucha J. (56. Zámečník M.), Málek M., Čaňo B., Bublík I. Trenér: Oto Gorčík.
Vítězství zaslouženě skončilo v Huštěnovicích, i když se o něm rozhodlo až v samotném závěru utkání. V 16. minutě domácí Vaverka centroval do pokutového území, kde Puškáč hlavou tečoval míč, ale Málek tuto střelu vykryl. V 25. minutě Čaňo nahrál míč Vaculovi, a ten z velkého vápna střelil mimo bránu. V 38. minutě Puškáč nacentroval míč z pravé strany na hlavu Umlaufa, ale Málek byl opět na místě. Ve 40. minutě nebyla uznána brána domácímu Puškáčovi kvůli ofsajdu. V 64. minutě Petrželka centroval míč z 20 metrů, hostující obrana zaváhala, když hráč hostů tečoval míč hlavou do tyče, ale Málek se stěštím situaci zachránil. V 67. minutě Puškáč poslal centr z levé strany ovšem střela Silného skončila nad břevnem. Blížil se konec zápasu, když v 88. minutě zahrával rohový kop Puškáč, na který naběhl Petrželka, který hlavou umístil míč pod břevno na zasloužených 1:0.
Nejlepší hráči: Lubomír Puškáč - Michal Málek

Kněžpole B - Popovice 4:0 (3:0)
Branky: 3., 70. Hruboš P., 23. Křen B., 39. Kašný R.
ŽK: 58. Palčík R. - 63. Mikulčík R.
Diváci: 70.
Rozhodčí: Miroslav Navrátil - Václav Lapčík (laik), Ivan Jonaštík (laik).
Kněžpole B: Vyorálek J. - Palčík R., Křen B. (79. Haša M.), Kozelek M., Kašný R. (76. Musil Z.), Kašný P., Janík V., Hubáček D., Hruboš P., Hruboš L. (82. Pastyřík R.), Flíbor T. Trenér: Zbyněk Grubl.
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Smolík A. (75. Kolečkář L.), Prajza M. (46. Musil O.), Omelka J., Mimránek L., Mikulec P., Mikulčík R., Masařík L. (46. Knot M.), Hladný T., Dufka M. Trenér: Roman Bureš.
Domácí začali velmi dobře a už ve 3. minutě zaznamenali branku. Hubáček kopal rohový kop a centrovaný míč Hruboš usměrnil do branky. Domácí pokračovali v aktivitě, měli více ze hry a zaskočili hosty nátlakovou hrou. V 15. minutě měl šanci Hubáček, ale jeho střela ze 16 m skončila nad brankou. Ve 21. minutě měli domácí další šanci ovšem i tato střela z 20 m směřovala nad branku. Ve 23. minutě přišel centr z pravé strany a Křen zaznamenal druhou branku. Pak následovaly další šance Kozelka, Hruboše, ale jejich střely končily těsně vedle branky. Ve 39. minutě nahrával Hubáček před obránce centr a Kašný nedal Šestákovi šanci. Ve 45. minutě měli šanci i hosté, kdy Tetera utekl po pravé straně, ale Vyorálek konečky prstů vytáhl míč na roh. V 53. minutě se hostující Mimránek ocitl v další šanci, ale střelil vedle. V 70. minutě Hruboš z 11 m nedal šanci Šestákovi a zvýšil skóre na 4:0. Domácí celek byl po všech stránkách lepším mužstvem a zaslouženě zvítězil. Diváci určitě odcházeli spokojeni s dobrým výkonem.
Nejlepší hráči: Petr Hruboš - Tomáš Tetera

O. N. Ves B - Tupesy 2:0 (1:0)
Branky: 31. Slezák V., 68. Čápek J.
ŽK: 51. Jurásek D., 91. Slezák Z. - 76. Březina M., 80. Mikula F.
Diváci: 75.
Rozhodčí: Miroslav Pyclík (8) - Lukáš Skočovský (laik), Radomír Oslzla (laik). Delegát utkání: Petr Zpěvák.
O. N. Ves B: Boček A. - Voráč M. (79. Chmelař M.), Štěrba J. (84. Kvapil R.), Slezák Z., Slezák V., Kusák M., Kadaš T., Jurásek D., Jirásek A. (46. Tvrdoň M.), Franěk P., Čápek J. Trenér: Michal Kusák.
Tupesy: Gaura J. - Večeřa L., Vávra P., Vávra O. (81. Gejdoš J.), Molek S., Mikula F., Madzia D., Gejdoš M. (70. Polášek B.), Bureš R., Březina M., Bergauer M. (54. Vaculík L.). Trenér: Antonín Šimon.
V nedělním dopoledním utkání hráném v Ostrožské Nové Vsi na dobře připraveném terénu začali lépe hráči hostujícího týmu, kteří si vytvořili v krátkém sledu tři vyložené šance. O ty se postarali: Roman Bureš, Ondřej Vávra a Stanislav Molek. Domácí hrozili pouze z protiútoků, ze kterých se jim podařilo vstřelit první branku utkání, a to Vlastimilem Slezákem ve 31. minutě. Ve druhém poločase již kontrolovali domácí hru, kterou si pojistili druhou brankou, Čápkem v 68. minutě. Poté převzali iniciativu opět hosté, kdy domácí podržel brankař Aleš Boček. Po konci utkání odcházeli domácí diváci spokojeni s konečným výsledkem utkání.
Nejlepší hráči: Aleš Boček - Ondřej Vávra

St. Město - Košíky 1:1 (0:1)
Branky: 88. Vlček P. - 31. Uherka Z.
ŽK: 20. Müller T., 79. Šopík R. - 41. Bémer Z., 79. Šlechta Z.
Diváci: 85.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Jiří Stuchlík (laik), Antonín Mikulec (laik).
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Vlček P., Šopík R. (46. Vaněk T.), Šobáň P., Panáček M., Müller T. (57. Svoboda O.), Mikulica A. (26. Ševčík I.), Grebeň M., Botek J., Andrýsek M. Trenér: Radek Bouřa.
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Uherka Z., Scháněl R., Přílučík M., Poháněl J., Ovsík M. (14. Šlechta Z.), Mihal A. (26. Janováč Z., 86. Mařák P.), Hastík P., Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
V sousedském derby začali domácí náporem, ale jejich střelecká potence byla víc než mizerná. Hosté museli pro nezaviněná zranění dvou hráčů provézt už do 26. minuty dvě střídání. Přesto to byli právě oni, kdo otevřel skóre zápasu. Ve 31. minutě po pěkném pasu Přílučíka a nedorozumění domácích stoperů s gólmanem dal úvodní branku Uherka - 0:1. Po celý první poločas Košíky dobře bránily a domácím fotbalistům toho moc nedovolily. Ve druhém poločase se domácí Jiskra snažila o vyrovnání, ale střelecky se nemohla vůbec prosadit. Až teprve v samotném závěru po závaru v šestnástce Košíků srovnal hlavou na konečných 1:1 Vlček. Vzhledem k tomu, že domácí srovnali až v posledních minutách, jsou s bodem asi spokojenější.
Nejlepší hráči: Milan Andrýsek - Marek Přílučík