Start Grand Prix ovládlo Staré Město

Staré Město Sport 30 / 12 / 2019

Hned čtyřikrát (2-1-1) vystoupali na stupně vítězů mladí šachisté ŠK Staré Město na úvodním turnaji žákovského seriálu Grand Prix v Malenovicích. Čtrnáctičlenná výprava vyhrála i hodnocení klubů s náskokem 56 bodů před druhým Blanskem.
Vítězství si vychutnal Vlastimil Babula jun. v kategorii HD 14, kterého na stupních doplnil třetí Bayarjavkhlan Delgerdalai. V nejmladší kategorii HD 10 Babulu napodobil Simon Chauvin, který vyhrál všech sedm partií. Čtvrtá skončila nejlepší dívka Adéla Bažantová. Čtvrtý cenný kov přidal v kategorii HD 12 druhý Matěj Babula.
Staroměstští vyhráli se ziskem 123 bodů hodnocení klubů a před únorovým pokračováním Grand Prix v Bezměrově tak nasadili laťku hodně vysoko.