Start Málka je nejistý, favoritem Štichauer

Start Málka je nejistý, favoritem Štichauer
Foto: archiv  /  Ve středu se v Březolupech jede už 18. ročník Slováckého oválu, ve kterém půjde o body do mistrovství republiky jednotlivců.
Březolupy Sport 28 / 09 / 2022

Plochodrážní stadion v Březolupech opět rozduní rychlé stroje. Už ve středu 28. září je na programu 18. ročník Slováckého oválu, šestého závodu Poháru Autoklubu ČR, mistrovství republiky jednotlivců. Průběžným lídrem šampionát je Hynek Štichauer z Pardubic. Nejistý je však start domácího Martina Málka.

„Martin kvůli reprezentačním povinnostem na dlouhé dráze odjel pouze jediný závod a figuruje na šestnácté pozici. Jestli se představí fanouškům, je velmi nejisté, po pádu na dlouhé dráze závisí jeho start na vyjádření lékařů,“ vysvětlil Josef Mizera, předseda pořádajícího Autoklubu Březolupy.

V čele šampionátu je Štichauer, druhý je Kameník z Divišova a třetí pardubický Petrák. „Štichauer je favoritem, určitě udělá maximum, aby vedení uhájil. Bodové rozdíly na předních příčkách jsou však těsné, takže středeční závod může pořadím hodně zamíchat a napovědět, jak šampionát dopadne,“ zdůraznil atraktivitu svátečního klání Mizera.

Původně devítidílný seriál totiž vyvrcholí už sedmým závodem v Liberci, který je na programu v říjnu. Středeční závod v Březolupech startuje ve 14 hodin.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace