Starým se ještě necítím

Starým se ještě necítím
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 10 / 02 / 2013

Jedno přísloví říká, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Šestatřicetiletá opora zadních řad ovšem toto přísloví ráda porušila. Jan Trousil se do klubu, ve kterém začínal s velkým fotbalem, v létě 2011 vrátil. „Takto jsem to nikdy nebral. O tom, že se do Uherského Hradiště vrátím, jsem byl přesvědčený. Jediný zádrhel, který nastal, byl v rodině. Čekali jsme třetí dítě a manželka už moc nechtěla, abych zase někam každý den dojížděl. Ale protože za Slovácko už hrál Martin Kuncl a začalo se mluvit i o příchodu Libora Doška, bylo jasné, že bych nedojížděl sám. Přestupu už tak nic nebránilo,“ říká Jan Trousil ke svému návratu na Slovácko.
Třikrát skóroval
Na začátku jarní i podzimní části Gambrinus ligy se Slovácku nedařilo. „Začínám tady ve Slovácku už čtvrtou přípravu. Po těch třech předcházejících jsme do ligy vstoupili hrozně. Pokaždé jsme prohráli. Pozitivní je, že i přes tři prohry na začátku každé nové sezony jsme se dokázali zvednout jak herně, tak výsledkově. Na konci jara to bylo jedno z nejlepších umístění v celkové tabulce. To samé myslím platí i po podzimu, který nám docela vyšel. Hlavně se musíme vyvarovat toho, abychom na začátku nerozdali devět bodů a ty nám pak na konci nechyběly,“ je si vědom nevýrazných vstupů do začátků sezony.
Během podzimní části se dokonce třikrát zapsal do listiny střelců, což u něho může být důvod k oslavě. Z jeho branek měl určitě i radost pokladník v kabině. (smích) „Sazebník máme jasně daný. Platí ten, kdo dá první branku, hattrick a podobně. Já už jsem v kariéře pár branek vstřelil, ale vždycky si před sezonou říkám, že bych mohl skórovat. Kromě minulé sezony, kdy se mi ani jednou nepodařilo skórovat, jsem v ostatních ročnících nějakou tu branku dal. U mě nejsou branky důležitou činností, ale pokud se šance naskytne, tak rád se dopředu vydám a ze standardek zkouším štěstí. Mých všech patnáct branek si zatím pamatuji, což mám lepší než Došan (Libor Došek - pozn autora), který jich má buď 92, nebo 93.“
Uviděl jen dvě červené
Jeho jméno si trenér může napsat do zápisu o utkání už s předstihem. Ovšem jsou situace, kdy na hřiště vyběhnout nemůže. „Občas se nějaký zákrok podaří tak, že ho rozhodčí ocení kartou. Za půlsezonu dostanu maximálně čtyři žluté a jedno utkání pak musím stát. S tím už se nějak počítá. Ale na druhou stranu mám v kariéře jenom dvě červené, což je na obránce docela dobré,“ může se pochlubit parádním vysvědčením. Za dobu, po kterou působí v české nejvyšší soutěži, už toho na hřišti zažil hodně a už ví, co od kterého soupeře může očekávat. „Mám rád soupeře z čela tabulky, útočníci tam bývají nejlepší. Nepříjemní jsou naopak soupeři, co hrají na jednoho rychlého útočníka, který udělá stovku za deset vteřin. Proti takovým se vždycky špatně hraje. Celou dobu se jenom brání, nic nevymyslí a spoléhají na jeden povedený brejk. Všechny respektuji a uznávám,“ uzavírá bez pár centimetrů dvoumetrový obránce, který o konci své kariéry ještě ani zdaleka neuvažuje. „Jelikož jsem začal s fotbalem později, ještě se necítím tak moc opotřebovaný. Když vydrží zdraví, tak věřím, že fotbal ještě nějaký rok hrát budu. Ve  Slovácku mám ještě rok a půl smlouvu, a pokud bude zájem, rád bych zůstal i nadále.“

Jan Trousil
Fotbalista 1.FC Slovácko
největší úspěchy 2012
opora zadních řad, autor tří podzimních gólů

Fotbal vs. Superb combi
Už jen letmý pohled na Superb combi vám napovídá, že právě v tomto autě se snoubí elegance s účelností. Tak jako tento krasavec, tak i hráč první fotbalové ligy stojí na pomyslné vrcholové stupnici. Přestože je u tohoto vozu luxus jeho hlavním rysem, řidiče oslní i kvalitním zpracováním, technikou a přesností, v čemž se shoduje s prvoligovým fotbalistou, který se také musí rychle orientovat v prostoru a mít přehled, co se na hřišti děje. Super combi se tedy přesně hodí do první ligy. Navíc velký zavazadlový prostor je dostatečně komfortní jak pro přepravu sportovního vybavení, tak kufrů na rodinnou dovolenou.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace