Štastná třináctka se softbalem

Štastná třináctka se softbalem
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 15 / 02 / 2019

Odpal znamenal bronzové medaile

Na sklonku minulého roku převzala Eliška Stejskalová na slavnostním galavečeru českého softbalu ocenění pro nejlepší pálkařku extraligy. Osmnáctiletá softbalistka oblékající extraligový dres kunovických Šnečic může považovat rok 2018 za velmi úspěšný. Třetí místo na ME juniorek do devatenácti let, první místo na turnaji Super 6 a hlavně stříbrná medaile v extralize žen. Tolik hlavní výčet největších úspěchů. „Loňská sezóna byla asi zatím moje nejúspěšnější,“ shrne ve stručnosti do jedné věty loňský rok Eliška Stejskalová, která už tři roky hraje za Kunovice, ale pochází z Brna, kde i bydlí.

Softbal jí změnil život
„Už od šesti let se můj život točí kolem pálkovacích her - softbalu a následně baseballu. Baseball je téměř stejný sport, akorát je určený pro muže a holky ho můžou hrát jenom do čtrnácti let. Potom buď skončí úplně, nebo přestoupí na softbal, což se stalo mně. Chvíli jsem hrála ještě basketbal a dělala atletiku, ale vždy jsem nakonec dospěla k názoru, že softbal či baseball mě baví více a bere mi tolik času, že vedlejší sporty či aktivity nakonec musely jít stranou. Ke Kunovicím jakožto Snails mě přivedla kamarádka, za což jí moc děkuji. Holky jsou super a hraje se mi s nimi dobře, takže odcházet by byla blbost. Tomuto sportu se věnuji od mala a letos to bude třináct let, co mi softbal změnil život,“ říká ke svému milovanému sportu Eliška.

Letos ji čeká světový šampionát
Loňský rok, pro Elišku Stejskalovou tolik úspěšný, začal třetím místem na mistrovství juniorek do 19 let v Itálii. Český tým se netajil tím, že by si rád odvezl nějakou medaili, která zároveň znamená i nominaci na světový šampionát, který se bude konat za velkou louží v Kalifornii. A byla to právě Eliška, která dokázala svým odpalem v souboji o bronzové medaile poslat český tým k vytoužené medaili. „Zase bych to tak nepřeceňovala,“ směje se úspěšná reprezentantka, která v důležitém souboji dokázala odpálit míček až „za plot“. „Homerun se mi prostě povedl a my díky němu získaly za stavu 2:2 dva body a od té doby už jsme byly proti Holanďankám lepším týmem a šly jsme si pro bronzové medaile,“ dodává opora týmu, který letos vyrazí na vysněné mistrovství světa.

Škola a sport se moc nemusí
Po návratu z Itálie pokračovala domácí ženská extraliga, ve které Kunovjanky zrovna dvakrát nezářily. Kromě extraligy ještě bojovaly v turnaji Super 6, kde se představilo šest nejlepších týmů z Evropy. A zatímco na mezinárodní scéně dokázaly Šnečice nakonec vybojovat prvenství, v domácí soutěži to dlouho vypadalo na propadák. „Naštěstí jsme dokázaly zabrat a mohly se radovat z druhého místa, které je pro Kunovice historickým úspěchem,“ dodává Eliška, která si za výkony v extralize zasloužila ocenění pro nejlepší pálkařku sezony. A v osmnácti letech se stala nejmladší držitelkou této ceny. „Není to ale vždycky jen radost, co mi tento sport přináší, ale i starosti a povinnosti. Kvůli tomu, že jsem teď zařazena do ženské reprezentace, tak musím i více trénovat. Přesněji deset tréninků za týden a k tomu dvakrát regenerace. Moje škola tomu taky moc nepřidává. Chodím do třeťáku na střední uměleckou školu, kde jsem skoro každý den od rána do pěti do večera, a pak musím jít ještě trénovat. Navíc tahle škola nechce slyšet o sportu vůbec nic, takže individuální program nepřichází v úvahu. Na úkoly ani učení nezbývá moc času, ale zatím to zvládám vcelku dobře,“ poodhaluje i druhou stranu svého sportu Eliška Stejskalová.
A jak sama říká, pořád je co zlepšovat a pořád je možnost být ještě lepší. „Musím na určitých věcech ještě zapracovat tak, abych si na konci roku mohla říct, že tento rok byl ještě lepší než ten minulý. Nejzásadnější věc příští sezóny bude bezkonkurenčně olympijská kvalifikace na olympiádu 2020 v Tokiu. Kvalifikovat se na olympiádu je sen, za kterým si každý sportovec jde a usiluje o něj,“ uzavírá kunovická softbalistka.


Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace