Štědrý Štědronín, gymnazisté mají stříbro

Vicemistři - Šachisté Uh. Hradiště jsou čerstvými vicemistry školního mistrovství republiky. Zleva: vedoucí týmu Jiří Ondra a hráči Jakub Náplava, Lukáš Fusek, Jana Zpěváková, Vojtěch Dobeš.
Uherské Hradiště Sport 13 / 04 / 2012

Šachoví reprezentanti Gymnázia Uherské Hradiště vybojovali na republikovém finále Přeboru škol ve Štědroníně vynikající stříbrné medaile, když je o titul připravilo jen horší pomocné hodnocení. V konečném účtování totiž měli stejně bojů jako nakonec vítězní gymnazisté z Frýdku-Místku.
Hradišťští se na jih Čech kvalifikovali jako vítěz krajského kola a byli turnajovou šestkou. Jenže hned po prvním hracímu dnu se usadili v čele průběžného pořadí, když prohráli pouze s pozdějším vítězem (1,5:2,5). A když pak udolali i obhájce prvenství Gymnázium P. Bezruče Frýdek-Místek 2,5:1,5, útočili na zlato. O nejcennější kov přišli v předposledním osmém kole, kdy nestačili na krajského rivala Gymnázium Kroměříž (1,5:2,5).
Skvělou stříbrnou jízdu dirigovali Vojtěch Dobeš (4 body), Lukáš Fusek (5,5), neporazitelná Jana Zpěváková (9) a Jakub Náplava (5,5).