Štěrbová urvaná z řetězů

Kunovice Sport 17 / 02 / 2010

Vstup do jarní části sezony na jedničku zvládly druholigové házenkářky Kunovic, které doma vyrazily dveře se zálohou Ostravy-Poruby. V první půli dováděla Slezanky k šílenství brankářka Rajnohová, která pustila pouhé čtyři branky. Ještě více byla na hřišti vidět tradiční opora Jarmila Štěrbová, která pálila o sto šest. Do černého mířila neuvěřitelnými třinácti trefami.
Kunovice - Poruba B 31:23 (15:4)
Ostrava se dostala do vedení v první minutě, pak ještě stihla vyrovnat na 2:2, ale poté už na hřišti existovalo jenom domácí družstvo. Mezi tyčemi čarovala Jana Rajnohová, která dosáhla v první půli nevídané úspěšnosti 76 procent, když pustila jenom čtyři branky. Její spoluhráčky přitom sázely branky jako na běžícím páse. Nejvíce se o to zasloužila Jarmila Štěrbová, jež donutila soupeřovu gólmanku třináctkrát lovit míč ze sítě. „Jarka řádila jako černá ruka,“ uznala šéfka kunovického klubu Renata Burďáková. Jedenáctibrankový náskok po změně stran Kunovjanky trochu uspokojil. „S trenérkou jsme se bály, aby holky nepřistoupily na soupeřovu uspávající hru. Sice trochu polevily, ale stále držely otěže v rukou. Po šibřinkách jsme vůbec nečekaly takový výkon,“ usmívá se Burďáková.
KUNOVICE: Rajnohová, Müllerová, M. Pavlíčková - Burďáková 5, Hrabalová 1, Nožičková, Hastíková, Sklenářová 7, Kosínková 3, Štěrbová 13, K. Pavlíčková 2.