Stíhací jízdu zabrzdilo zranění

Praha Sport 04 / 10 / 2010

Jen překvapit mohly ve čtvrtém kole Interligy házenkářky Veselí nad Moravou, které se představily na palubovce lídra tabulky a posledního interligového a českého mistra, pražské Slavie. Veselankám utekl první poločas, ve druhém ovšem zahrály skvěle a málem přivezly na Slovácko bod.
Slavia Praha – Veselí 28:25 (19:13)
Veselanky odehrály v Praze smolný zápas. V první půli zahazovaly i své nejvyloženější šance a naopak domácím se dařilo doskakovat odražené míče a zvyšovat své vedení. „Slavia si tak vypracovala pěti až šestibrankový náskok, který si udržela do konce poločasu. S jeho výsledkem nemůžu být spokojen, vždyť jsme dostali 19 branek,“ řekl po zápase trenér Veselí Peter Sabadka.
Po změně stran začala velká stíhací jízda slováckého týmu a domácí házenkářky se nestačily divit. Přibližně v polovině druhého poločasu se tak skóre z poločasových 19:13 změnilo na 21:20. V rozhodující chvíli ovšem Veselí zradilo proměňování sedmimetrových hodů, a tak Slavia si minimální brankový odstup udržovala až do samého závěru. „Zhruba pět minut před koncem pak byla sražena Kočí, která krátce ztratila vědomí a nebyla schopná zápas dokončit. To nás citelně oslabilo,“ doplnil Sabadka. Slavia brzy zvýšila své vedení na dvoubrankové a  v posledních sekundách upravila na konečný tříbrankový rozdíl. Vzhledem k vývoji zápasu by však výsledku slušela remíza. V sobotu hrají Veselanky na domácí palubovce, když od 17 hodin hostí nováčka soutěže z Poruby. Sedmičky 5/3:4/1, vyloučení 3:3. Rozhodčí Horáček, Novotný, 100 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová, Drotárová 4, Kornniichuk, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 3, Tomečková 1, Chmelařová 5, Fleková 7/1, Kočí 2, Súkenníková 2. Štěrbová 1.