Stilmat Pohár: Kanci až pátí

Uherský Brod Sport 04 / 07 / 2020

Inlinehokejisté HC Kanci Uherský Brod měli před závěrečným hracím víkendem Stilmat Poháru v Top divizi šanci na třetí místo, ovšem nesměli v černošické derniéře ani jednou zaváhat. To se však Hečovi a spol. nepodařilo, a tak v konečném účtování obsadili až pátou příčku.

Broďanům už v základní skupině ČAILH Poháru utekl postup do další fáze jen o chloupek a situace se vlastně opakovala i v poháru poražených, kde až do poslední chvíle bojovali o medailovou pozici.

UH. BROD - Storm Praha 4:5

Kanci věděli, o co hrají, a nezačali vůbec špatně, když už ve 39. sekundě otevřel skóre Szabó. Vedení tým od Olšavy držel ještě v polovině zápasu (2:1), jenže ve třetí periodě soupeř otočil, a když pak zkraje poslední části odskočil na 2:5, bylo de facto rozhodnuto. Broďané sice ještě nehodili flintu do žita, dvěma slepenými góly během 67 sekund snížili na rozdíl jediné branky, ale ve zbylých pěti minutách už nedokázali ani vyrovnat. Branky: Szabó 2, Heča, P. Vaněk. Čtvrtiny 1:1, 1:0, 0:2, 2:2.

UH. BROD - Nový Jičín 6:6

Se Severomoravany už šlo jen o čtvrté místo. Matematika byla jasná, Uherskému Brodu jej zaručí jedině vítězství. Jenže tým většinu zápasu pouze dotahoval, vlastně vedl jen jednou (4:3) a krátce. Pouhých 72 sekund. Nový Jičín totiž otočil až na 6:4 a při závěrečném drtivém tlaku už Kanci pouze stihli vyrovnat. Branky: Szabó 2, Pavlůsek, Budil, Mikulec, Mrázik. Čtvrtiny 0:1, 2:2, 2:2, 2:1.

UH. BROD: Haloda - Budil, Heča, Mikulec, Mrázik, Pavlůsek, Stiksa, Szabó, P. Vaněk.