Štokmanům synovec zahání smutek góly

Štokmanům synovec zahání smutek góly
Foto: sal
Buchlovice Sport 24 / 12 / 2010

Žije fotbalem, sní o prvoligovém dresu Slovácka a obdivuje Cristiana Ronalda. Šestnáctiletý Jiří Mikula je zřejmě největším klenotem klubu zpod Buchlova, už totiž řádí v dresu dorostu i prvního týmu. Dohromady má na kontě 29 banánů, křišťálovou kopačku si však vystřílel dvaceti góly v okresní soutěži dorostu.
Buchlovičtí dorostenci vedou po podzimu tabulku. Jejich káru táhne právě Mikula, který nastřílel 20 z 28 gólů! Z čísel je patrné, že z dorosteneckých let už vyrostl. A tak není divu, že za prioritu považuje místo v sestavě „áčka“, za které poprvé nastoupil už v patnácti letech... „Že to není normální? Asi ne. Ale netvrdím, že jsem normální,“ usmívá se Mikula, který se na prvním tréninku mužů dokonce objevil ještě o rok dříve.
Jeho zápasový střelecký rekord je pět gólů, který zvládl na obou frontách. Rukavici upletl tupeským mužům a mistřickým dorostencům. Jeho předností je univerzálnost, gól bez problémů vsítí levou, pravou nohou i hlavou. „Přednost? Od všeho trochu,“ zamýšlí se Mikula, pro kterého je fotbal vším. „I proto lituji, že jsem před lety odešel ze Slovácka. Ale třeba se do klubu ještě vrátím, moc bych si to přál. Je to můj sen,“ přiznává buchlovický talent.
A jeho idol? Už pouze Cristiano Ronaldo... „Mým velkým vzorem byl strýc Jan Štokman, který si vzal nedávno život. Moc mi ch ybí, vedl mě k fotbalu, ukazoval mi směr,“ posmutněl Mikula, synovec legendárního gólmana Jiskry Staré Město a Buchlovic.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace