Stoprocentní byl pouze Uh. Ostroh, Broďané bez bodu

Slovácko Sport 23 / 10 / 2014

Krajská liga: Mladíci Uh. Brodu potrápili Velké Meziříčí i Uh. Hradiště

Hokejoví fanoušci měli hody. Krajská liga nabídla v týdnu hned dvě kola, ve kterých však týmy Uherskohradišťska posbíraly jen 6 ze 14 možných bodů.
Kroměříž - Uh. Hradiště 10:5
I když se Kašného boys už v první minutě radovali z gólu, když se tváří v tvář brankáři prosadil Karpíšek, nakonec se domů vraceli s nášupem. Hanáci totiž ještě do první sirény třemi góly převážili misky vah na svou stranu a v dalších náskok postupně navyšovali.
Klíčový okamžik přišel v závěru druhé třetiny. Hosté nejdříve v její polovině během 67 sekund srovnali na 3:3, ale pak si vybrali hluchou pětiminutovku, v níž gólman Oharek třikrát lovil puk ze sítě, a nebylo de facto co řešit. „Škoda. Kdybychom přidali další branky,  utkání možná nabralo jiný scénář. Ale Stašek jen rozezvonil horní tyčku a Lašák netrefil odkrytou branku,“ posteskl si kouč Lukáš Kašný.
V poslední dvacetiminutovce se šance střídaly na obou stranách a diváci nakonec viděli šest gólů, Když hosté inkasovali poosmé, Oharek přepustil místo v brance Hubáčkovi. „Výsledek je až krutý, bohužel jsme pokaždé po vstřelené brance rychle inkasovali a přišli o psychickou výhodu. Dnes jsem spokojený jen s útokem, který nepostrádal nápaditost a myšlenku, ale obrana mi jen přidělala vrásky,“ komentoval zápas Kašný. Branky: Lašák 2, Karpíšek, Ondra, Burša. Třetiny 3:1, 3:2, 4:2.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (43. Hubáček) - Stašek, Studený, Lažek, Rozhon, Müller, Foltýn - Schuster, Kotačka, Karpíšek - Hrabec, Burša, Horehleď - Nohál, Lašák, Haničinec - Kršjak, Ondra, Fridrich.
Rosice - Uh. Brod 4:3
Když borci od Olšavy vedli v 10. minutě 2:0, zdálo se, že utkání bude jejich jednoznačnou záležitostí. Svěřenci trenéra Romana Uhříčka však další šance nevyužili a přišel trest v podobě kontaktního gólu. Obětavě a nadšeně bojující domácí vycítili šance a ve druhé části dvěma brankami skóre otočili. Hosté se však nevzdávali a nastěhovali se do útočného pásma. Kubišovi zabránil ve skórování do prázdné branky zápasnický chvat obránce, který však rozhodčí překvapivě neviděl... „A pak ještě následovalo pár sporných zákroků a přesilovek domácích hráců,“ podotkl Uhříček.
Broďané i přes nepřízeň sudího chtěli zápas otočit. Zvýšili tempo, vytvářeli si i šance, jenže vyrovnat jim nebylo přáno. Jejich tlak v závěru zápasu utlumilo pětiminutové vyloučení Okénky. Rosičtí v přesilovce skórovali počtvrté a hosté už pouze při hře bez brankáře korigovali. „Ztratili jsme tři body. I když jsme byli hokejovější, domácí nás předčili v bojovnosti a měli i notnou dávku štěstí. Jsem zklamaný, takové zápasy musíme vyhrávat,“ zlobil se Uhříček. Branky: Šiller, Obadal, Novák. Třetiny 1:2, 2:0, 1:1.
UH. BROD: Málek -Heča, Pšeja, Peterka, Surý, Kojecký Woska - R. Doležálek, Holík, Šiller - Obadal, Gergela, Kubiš - Pospíšil, Novák, Okénka.
Uničov - Uh. Ostroh 4:6
Severomoravané začali, jak se na hostitele sluší, pěkně zostra, gólman Vlachynský se ocitl v palbě střel a v 9. minutě kapituloval. Jenže hosté se postupně probrali a gólem Klimoviče do šatny srovnali krok. V úvodu druhé části měli Ostrožané už podruhé v zápase možnost dvojnásobné početní výhody, ale gólman Řoutil čaroval. Trest přišel vzápětí. Domácí během čtyř minut odskočili na rozdíl dvou branek. Ve 38. minutě měl po chybě Vlachynského gól na hokejce Nedopil, ale poslal puk po ledě a brankář jej stačil tygřím skokem zneškodnit. A z protiútoku ranou mezi kruhy snížil Ťok. Do poslední třetiny vletěli hosté jako vítr, za 48 sekund vyrovnali a ve 48. minutě v přesilovce převážili misky vah na svou stranu. Uničov ihned opověděl, ale závěr patřil svěřencům Ivana Klaudy, respektive Jakubu Klimovičovi, který dvěma góly rozhodl o cenném vítězství. Branky: Klimovič 3, Ťok 2, Antonovič. Třetiny 1:1, 2:1, 1:4.
Uh. Brod B - Velké Meziříčí 4:8
Uherskobrodští mladíci drželi dvě třetiny s favoritem krok. Prohrávali o jediný gól a v kabině se burcovali, aby jim poslední část přinesla aspoň vyrovnání. Jenže nakonec zůstalo jen u přání... „Hned v páté minutě jsme dostali dva slepené góly a naše hra se sesypala jako domeček z karet. Klukům chybí zkušenosti, ale to je vzhledem k věku logické. I tak je ale musím pochválit, sehráli slušnou partii,“ uvedl František Vaněk, trenér brodské zálohy, kterého zklamal jen přístup hráčů z „áčka“. „Ti, co měli přijít, prostě nepřišli,“ kroutí hlavou Vaněk.
Jeho výběr se favorita, který přijel jen v jedenácti, nezalekl a vycítil šanci na premiérový bodový zisk. Po 40. minutách prohrávali jen 3:4. Závěr ale nezvládli. Ve velmi dobrém světle se ukázal Martin Hladiš, autor dvou gólů. „Ale musím pochválit i bojovnost Michala Klusáka a výkon brankáře Dominika Chovance,“ dodal Vaněk. Branky: Hladiš 2, Bujáček, Kovář. Třetiny 1:2, 2:2, 1:4.
UH. BROD B: D. Chovanec - Ďurica, Hurta, Maršálek, Mravko, Šobáň - Pavlůsek, Fládr, Kovář - Klusák, Hlavica, O. Chovanec - Bujáček, Hladiš, Gahura - Bařinka, Kociňák.
Uničov - UH. Brod 8:2
I když výsledek hovoří o debaklu, na ledě to žádná hra kočky s myší nebyla. Broďané totiž nebyli o tolik horším týmem, hráli vyrovnanou partii, ale střelecky naprosto vyhořeli. „V koncovce jsme byli absolutně bezzubí, bohužel,“ přikývl kouč Roman Uhříček. „Na každý gól se strašně nadřeme, nezakončujeme přímočaře, ale chceme puk dotlačit až do kuchyně…,“ uhodil hřebíček na hlavičku lodivod.
Klíčovou roli sehrály i přesilové hry. Zatímco hosté nevyužili jedinou, domácí se trefili ve druhé části hned čtyřikrát. „Měli je výborně sehrané, jen těžko jsme hledali recept na jejich ubránění,“ přiznal sportovně Uhříček. Jeho výběr na začátku poslední části snížil na 5:2, ale víc už nestihl. V závěrečných pěti minutách naopak ještě třikrát inkasoval. To už ale v brance nebyl Málek, kterého vystřídal Kučera. „Až prolomíme střeleckou smůlu, věřím, že se karta obrátí a začneme vyhrávat,“ zůstává optimistou Uhříček, který zatím do každého zápasu posílá hodně pozměněnou sestavu. Branky: Gergela 2. Třetiny 1:0, 4:1, 3:1.
UH. BROD: Málek (41. Kučera) - Hlatký, Woska, Kubiš, Heča, Vodák, D. Doležálek - R. Doležálek, Ondráček, Šiller - Gergela, Peterka, Pospíšil - Okénka, Hladiš, Klusák.
Uh. Brod B - Uh. Hradiště 2:10
I když Broďané ve dvanácté minutě otevřeli skóre Pavlůskem, hostující lavička zůstala ledově klidná. „Věděli jsme, že domácí mladíci začnou s elánem a nadšením, ale taky bylo jasné, že je brzy přetlačíme,“ reagoval Lukáš Kašný, trenér Uh. Hradiště. A nemýlil se. Jeho družina ještě do první sirény třemi góly skóre otočila a pak se plně chopila režie zápasu. Domácí totiž oproti souboji s Velkým Meziříčím nestíhali bruslařsky a navíc vyráběli spoustu chyb. „Jsme zklamaní, zvládli jsme tak akorát první třetinu. Ale pak už to bylo jednoznačné,“ přiznal František Vaněk, domácí lodivod. Branky: Pavlůsek, P. Obadal - Hrabec 2, Horehleď 2, Nohál 2, Kotačka, Ondra, Šrenk, Rozhon. Třetiny 1:3, 1:3, 0:4.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Stašek, Studený, Lažek, Rozhon, Müller, Bednařík, Kršjak - Kotačka, Schuster, Karpíšek - Hrabec, Burša, Horehleď - Nohál, Šrenk, Haničinec - Ondra, Lašák, Fridrich.
UH. BROD: Obal - Maršálek, Hurta, Přikryl, Pospíšil, Vyoral - P. Obadal, Hladiš, Pavlůsek - Hlavica, Klusák, O. Chovanec - Bujáček, Vaněk, Kovář - Gahura, Kociňák, Bařinka.
Uh. Ostroh - Velká Bíteš 7:6
Ostrožané začali aktivně, vypracovali si několik šancí, ale z úvodního náporu vytěžili jen nastřelenou horní tyčku. Skóre tak otevřel až ve 13. minutě po nádherné akci celého útoku Klimovič, který doklepával puk do prázdné branky. Hosté sice v 19. minutě srovnali, ale uplynulo jen dvacet sekund a znovu prohrávali, když se trefil opět Klimovič. Druhou dvacetiminutovku proměnili domácí ve svou střelnici, byli jasně lepší a před poslední třetinou vedli už tříbrankovým rozdílem. „Už to mohlo vypadat, že je rozhodnuto, ale Velká Bíteš ukázala, že umí bojovat až do posledních sekund,“ uvedl Bronislav Zápařka, ostrožský generální manažer. Domácí ještě pět minut před koncem vedli 7:4, pak ale dvakrát hráli v oslabení a soupeř trestal. Půl minuty před koncem byl už stav 7:6 a Ostrožané opět hráli v oslabení. Hosté si vytvořili tlak, ale vyrovnat už nestihli. Branky: Klimovič 3, Antonovič 2, Galuška, Čápek. Třetiny 2:1, 4:2, 1:3.
UH. OSTROH: Vlachynský, Šivel - Nevídal, Kučera R., Vaněček, Frolek, Rapant, Bachan, Sasín - Antonovič, Klimovič, Hrbatý - Čápek, Ťok, Beneš - Lenkovič, Galuška, Flora - Šlapák, Kučera M., Větříšek.

1. Uh. Ostroh    3    1    0    0    27:21    11
2. Rosice    3    0    1    1    20:19    10
3. Uničov    3    0    0    2    25:19    9
4. Blansko    3    0    0    1    12:9    9
5. Kroměříž    2    1    0    1    28:18    8
6. Vel. Meziříčí    2    0    1    2    24:24    7
7. Boskovice    2    0    0    3    23:15    6