Strání nadělovalo

Slovácko Sport 25 / 08 / 2016

Fotbalisté Strání si na hřišti v Chropyni nebrali žádné servítky a soupeři uštědřili pětigólový příděl, když se hattrickem blýskl Straňák. Svou premiéru si odbyla i nová posila Vít Valenta. To fotbalisté Boršic poprvé v tomto ročníku hráli venku a z Otrokovic si odvezli porážku 2:0.
Chropyně - Strání 0:5 (0:2)
Svěřenci trenéra Šebesty i s novou posilou Vítem Valentou předvedli v Chropyni parádní fotbal okořeněný pěti brankami. Už v 8. minutě obstřelil domácího gólmana Straňák a ve 24. minutě z podobné akce upravil na 2:0 pro Strání Bruštík. Pod režijní taktovkou Víta Valenty, který precizně rozděloval balony, neměli domácí sebemenší šanci na zvrat v utkání. Během devadesáti minut jednou vystřelili na gól-mana Popelku. Další branky se hosté dočkali v 66. minutě, kdy Križák po individuální akci parádně připravil míč pro Bruštíka a ten upravil na 3:0. V závěru utkání si vzal slovo Straňák, který nejprve v 74. minutě vstřelil čtvrtou a v 87. minutě pátou branku a zkompletoval hattrick. Konečný výsledek je pro domácí ještě příznivý, protože dalších minimálně osm tutovek hosté neproměnili, jenom Bruštík si dokázal vytvořit čtyři šance.
Branky: Straňák 3, Bruštík 2
STRÁNÍ: A. Popelka - Haloda, Miklovič (71. V. Čaňo), Gardian, Straňák, Malíček, Bruštík, Križák, Valenta, Silnica, Pilka.
Baťov - Boršice 2:0 (1:0)
Svěřenci trenéra Libora Soldána po dvou úvodních domácích zápasech vyrazili na venkovní zápas. Na umělce v Otrokovicích se dlouho hrálo bez branek. Když už to vypadalo, že se slušná divácká kulisa branky nedočká, podařilo se domácímu Vitáskovi překonat gólmana Janečku. Po změně stran si hosté dokázali vypracovat několik šancí, ale v případném vyrovnání je zbrzdil Hromada, který byl v 70. minutě vyloučen za stažení jednoho z domácích hráčů před pokutovým území. Následnou přesilovku dokázali domácí využít už za čtyři minuty, kdy se trefil Lorenc.
BORŠICE: Janečka - Vlček, Kaspřák (79. Brzica), Peci, Kopčil, Ohnutek, Plavšič, Zach, Přikryl, Bělaška, Hromada.
Provodov - Morkovice 1:0, Rožnov p. R. - Štítná n. V. 3:2, Vsetín - Vigantice 4:2, Luhačovice - Bystřice p. H. 3:1