Strání obralo lídra o první dva body

Slovácko Sport 25 / 04 / 2012

Okresní soutěž 19. kolo

Babice - O. N. Ves B 2:3 (0:1)
Branky: 80. Soldán L., 90. Litoš M. - 10. Bouchal M., 59. Svoboda P., 67. Szabo M.
ŽK: 90. Kosík A. (O. N. Ves B).
Diváci: 70.
Rozhodčí: Tomáš Hanáček (8) - Pavel Škrabal (8), Zdeněk Ondryáš (laik). Delegát utkání: Jiří Chramcov.
Babice: Hájek M. - Škrabal M., Soldán L., Poiselt A., Maňásek Z. (46. Körber S.), Maňásek J., Litoš M., Litoš F., Liška J., Lahola M., Bičan M. (65. Chybík R.). Trenér: Libor Soldán.
O. N. Ves B: Štefaník R. - Vařecha M., Štěrba J., Szabo M. (76. Husár P.), Svoboda P., Slezák Z., Slezák V., Kosík A., Jirásek A., Bouchal M. (36. Ťok L.), Morava T. Trenér: Michal Kusák.
Domácí začali utkání aktivněji, když hned ve 3. minutě střílel Poiselt, ale branku nedal. Hosté v 10. minutě využili přečíslení a skóroval Bouchal - 0:1. Poté se utkání zpomalilo z obou stran až na 24. minutu, kdy hosté měli velkou šanci ve vápně, ale neproměnili ji. Domácí se ve 30. minutě snažili odpovědět, ale ve vápně nevyužili své šance. Poločas skončil za stavu 0:1. Ve druhém poločase byli hosté aktivnější a v 59. minutě toho využil Svoboda - 0:2. Hned v 67. minutě se dostali do tříbrankového vedení zásluhou Szaba. Domácí odpověděli v 80. minutě, kdy dorazil míč do brány Soldán. V 90. minutě z přímého kopu se trefil Litoš, ale srovnat se již Babicím nepovedlo.
Nejlepší hráči: Antonín Poiselt - Michal Vařecha

Jarošov - Huštěnovice 2:0 (2:0)
Branky: 19. Kováč Pa. - 15. vlastní
ŽK: 76. Mikulka P. - 37. Petrželka J., 75. Puškáč L.
Rozhodčí: Roman Bednář - Patrik Blažek, Monika Blažková.
Jarošov: Gajarský M. - Vaculík M., Šenk P. (63. Jančík V.), Mikulka P., Kováč Pe., Kováč Pa., Kolaja L., Kaštánek M., Kamočai L. (75. Sedláček V.), Dujka J. (83. Kryštof J.), Bartoň P. Trenér: Radek Vyoral.
Huštěnovice: Kulhavý D. - Zlámalík R., Vaverka A., Vašíčka M. (58. Puškáč L.), Umlauf M., Střítecký M. (84. Vaverka T.), Silný F. (80. Řehůřek J.), Petrželka J., Malenovský P., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Utkání začalo vyrovnaně, ale postupem času začali přebírat taktovku domácí. V 15. minutě se jeden z hostujících obránců snažil pokrýt útočníka Jarošova, ale tak nešikovně, že překonal vlastního brankáře. Domácí nepolevili a v 19. minutě po pravé straně hezky zatáhl míč k brankové čáře Kamočai a jeho centr usměrnil hlavou z metru do prázdné branky Pavel Kováč. Poté domácí družstvo kontrolovali hru, byli techničtější a u všech míčů rychlejší. Druhý poločas se hosté zlepšili, měli několik šancí, ale změnit stav se jim již nepodařilo.
Nejlepší hráči: Marek Kaštánek - Miroslav Umlauf

Kněžpole B - Buchlovice 6:1 (4:1)
Branky: 10., 18., 68. Kašný R., 8. Palčík R., 13. Řezníček M., 57. Kozelek O. - 24. Kotek J.
ŽK: 64. Kašný P. - 78. Křiva D.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Martin Fišera - Zbyněk Musil (laik), Zdeněk Bílka (laik).
Kněžpole B: Hančík F. - Varga R., Řezníček M., Palčík R., Kozelek O. (70. Brázdil O.), Kašný R. (42. Pastyřík R.), Kašný P., Hruboš P. (88. Mazůrek A.), Hruboš L., Haša M., Flíbor T. Trenér: Martin Haša.
Buchlovice: Dvořák P. (74. Valeš P.) - Strakoš S., Schuster M., Procházka J., Marek B., Křiva D., Kovařík P., Kotek J. (60. Dvořák J.), Jurča A., Hlůšek P. (45. Mikula J.), Belant L. Trenér: Josef Surý.
Po svižném začátku se domácí dostali do vedení již po osmi minutách gólem Palčíka. To hosty úplně rozhodilo a během dalších 10 minut dostali tři další branky. Ve 24. minutě polevila obrana domácích a toho využil hostující Kotek, který zdařilou střelou snížil na 4:1. Ve druhém poločase začali aktivněji opět domácí, kdy v 57. minutě utekl z brejku Kozelek a zvýšil na 5:1. V 68. minutě přidali domácí další branku a zvýšili tak na 6:1. Po této brance hosté vystřídali svého brankáře. Diváci viděli pěkný útočný fotbal od obou celků, kde domácí byli aktivnější a proto zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráči: Radek Kašný - David Křiva

Pitín - Boršice u Bl. 1:1 (1:1)
Branky: 85. Struhař P. - 23. Gál J.
ŽK: 53. Urbánek P., 72. Bureš M. - 53. Zimčík R., 87. Bilík V.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Dušan Klvaňa - Josef Zámečník, Pavel Berčík (laik).
Pitín: Škovran P. - Voda M., Urbánek P., Trllo Z., Struhař P., Salvet L., Martínek V., Lukáš D., Kozubík A., Bureš M., Berčík P. (76. Maňas M.). Trenér: David Lukáš.
Boršice u Bl.: Báchan L. - Šimek R., Polášek M., Nožička J., Němeček R., Kusenda P., Huspenina M., Hrbáč E., Halík M. (46. Zimčík R.), Gál J., Bilík V. Trenér: Pavel Hýža.
Od první minuty bylo utkání víceméně bojovné. Hráči hráli s velkým důrazem, ale šance si vůbec nevytvářeli. První příležitost si vytvořili hosté Gálem, ale gólman vyrazil na roh. Ve 23. minutě po standardní situaci se Gál už nemýlil a hosté vedli 0:1. Domáci to vyburcovalo k větší aktivitě a do konce poločasu si vytvořily dvě až tři gólové šance, ale hostující gólman byl vždy na místě. Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté, kteří měli dvě až tři vyložené šance, ale šikovný brankář domácích neinkasoval. Od 75. minuty zatlačili domácí hosty k vlastní bráně a vyútěním byl v 85. minutě gól, kterým domácí vyrovnali na 1:1. Od této minuty se domácí i hosté smířili s bodem a větší šance se již neobjevily.
Nejlepší hráči: Pavel Urbánek - Pavel Kusenda

St. Město - Korytná 6:1 (2:1)
Branky: 4., 25. Hastík O., 85., 88. Klůs J., 52. Smělík M., 89. Trubačík Mi. - 8. Kadlčík K.
ŽK: 65. Kalavský L., 73. Bublík I., 75. Suchý R. (Korytná).
Diváci: 50.
Rozhodčí: Martin Strapina - Jiří Stuchlík (laik), Josef Flasar (laik).
St. Město: Adamík T. - Žajdlík J. (83. Sháněl R.), Trubačík V. (76. Klůs J.), Trubačík M., Trávník R., Šobáň P. (73. Hastík R.), Svoboda O., Smělík M., Hastík O., Grebeň M., Daťko J. Trenér: Milan Višenka.
Korytná: Růžička J. - Zetka M., Vacula J., Suchý R., Popelka P., Medůsek M., Matucha J., Málek Ma., Kalavský L. (82. Flasar V.), Kadlčík K. (62. Klon Š.), Bublík I. Trenér: Michal Málek.
Domácí hráli od prvních minut lepší a kombinační fotbal, když hned ve 4. minutě se sám na penaltě ocitl Hastík, který nedal Růžičkovi šanci - 1:0. Hosté odpověděli hned v 8. minutě, když Kadlčík v šestnáctce byl důraznější než obránce a srovnal na 1:1. V 18. minutě mohli jít do vedení hosté, když se v šestnáctce ozvalo po hlavičkách 2x břevno. Domácí zvýšili otočky a ve 25. minutě Hastík po hrubé chybě obrany se sám ocitl na penaltě a dostal domácí do vedení. Ve 2. poločase měli hosté několik brankových příležitostí, ale štěstí jim nepřálo, až přišla 52. minuta, kdy Smělík střelou k tyči zvýšil na 3:1. Poté se hrálo většinou na půlce hostí až do 85. minuty, když opět po chybě obrany sám utekl Klůs a navýšil skóre na 4:1. O tři minuty později opět následoval krásný brejk a Klůs zvýšil na 5:1. V 89. minutě uzavřel účet utkání Trubačík.
Nejlepší hráči: Jaroslav Klůs - Roman Suchý

Strání B - Kunovice 0:0
ŽK: 33. Houšť V., 74. Haloda J. - 50. Sklenář J.
ČK: 41. Houšť V. (Strání B).
Rozhodčí: Roman Bednář - Bohumil Čikl, Jiří Guryča (laik).
Strání B: Děcký R. - Zderčík R., Vintr P., Šimek J., Popelka L. (63. Haloda J.), Nuzík P., Motola J., Janošík J. (81. Popelka A.), Janík D, Houšť V., Bušo M. (70. Adámek T.). Trenér: Václav Popelka.
Kunovice: Noha J. - Střelec T. (89. Lahodný M.), Sklenář J., Remeš M. (73. Lahodný J.), Polášek R. (84. Mareček M.), Petřek V., Kučera M., David T., Brim M., Baný J., Balaštík A. Trenér: Dušan Klvaňa.
Za krásného jarního počasí se sešli soupeři z popředí tabulky, čemuž odpovídala i hezká návštěva. Utkání se odehrávalo spíše ve středu hřiště a k ohrožení branky nebo gólovým situacím docházelo zcela minimálně. Hru ovlivnilo vyloučení domácího hráče Houště po dvou udělených žlutých kartách, a tak se domácí do konce zápasu spoléhali na pevnou obranu a rychlé protiútoky. Druhý poločas měli logicky více ze hry hosté z Kunovic, avšak připravenou obranu nedokázali překvapit, a když se jim podařilo vstřelit branku, tak jim nebyla uznána pro ofsajd. V závěru bylo utkání nervózní, ale nikomu se již nepodařilo strhnout vítězství na svou stranu.
Nejlepší hráči: Pavel Nuzík - Martin Remeš

Tupesy - Bánov 1:0 (1:0)
Branky: 10. Hruška J.
ŽK: 35. Vávra O., 45. Gejdoš J., 5. Drška M. - 35. Gajdůšek M.
Diváci: 72.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Jiří Vávra (laik), Vítězslav Polanský (laik).
Tupesy: Polášek J. - Vávra O. (80. Gejdoš M.), Šmatelka J. (75. Bureš R.), Molek S., Maňásek M., Madzia D., Kubíček T., Hruška J. (89. Mikula F.), Gejdoš J., Burda T., Bergauer M. Trenér: Antonín Šimon.
Bánov: Polanský T. - Velecký J., Suchánek P., Polanský L. (46. Mahdalíček J.), Mahdalíček P., Mahdal L., Horňák L., Guryča R., Gorčík L. (63. Bulejko P.), Gajdůšek M., Durďák V. Trenér: Karel Kopeček.
Od začátku se utkání neslo v nervózní atmosféře, zejména ze strany domácích což vyústilo ve vykázání trenéra z hráčské lavice a udělení žluté karty náhradníkovi. V 10. minutě po chybě hostující obrany otevřel s přehledem skóre tupeský Hruška, který jak se později ukázalo, dal jediný gól zápasu. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami a mnoho brankových příležitostí hrstka diváků neviděla. Druhý poločas se nesl ve snaze bánovských zvrátit výsledek na svoji stranu, do vyložené šance se však nedostali a to co prošlo, s přehledem chytil gólman Polášek. V závěru hosté ještě více otevřeli hru a domácí se dostali do několik brejkových situací, ale naložili s nimi prachbídně, skóre se tak již něměnilo.
Nejlepší hráči: Jakub Polášek - Lukáš Mahdal