Strání podruhé v sezoně odvolalo trenéra

Strání podruhé v sezoně odvolalo trenéra
Foto: Facebook FC Strání  /  Kouč Juraj Bútora (vpravo) a asistent Stanislav Ďuriš vydrželi na lavičce Strání osm zápasů.
Strání Sport 26 / 05 / 2022

Trenér Juraj Bútora dostal padáka, na horké lavičce divizních fotbalistů FC Strání vydržel jen čtyři měsíce. Kufry si sbalil i jeho asistent Stanislav Ďuriš. Vaz jim zlomily mizerné výsledky, po kterých klub balancuje nad propastí. O záchranu ve finiši zabojují Antonín Popelka s Jaroslavem Gardianem, kteří už u týmu zaskakovali na podzim.

„I když fanoušci možná očekávali dřívější řez, nechtěli jsme podruhé v sezoně hned odvolávat trenéra. Stále jsme věřili, že se karta obrátí a začneme sbírat body. Jenže po domácí porážce se Šumperkem byl tým v naprostém psychickém rozkladu, bylo nám jasné, že musíme zasáhnout, jinak přijdeme o šanci na záchranu,“ uvedl Antonín Popelka, předseda klubu, který se tak podruhé v sezoně posadil společně s Jaroslavem Gardianem na trenérskou lavičku.

Strání je pro slovenské kouče asi zakleté, Bútora je totiž už třetím za poslední dva roky, který v Bílých Karpatech skončil předčasně. V srpnu 2020 vydržel jen pět zápasů Erik Sameš a loni na podzim si připsal jen o zápas více Erik Laco. Bútora je tak smutným rekordmanem. Zvládl osm zápasů… Stejně jako jeho předchůdce však získal jen dva body. „Je to zklamání. Věřili jsme, že kouč s bohatými zkušenostmi tým zachrání a zároveň připraví koncepci na novou sezonu. Bohužel jsme nezvládli úvodní důležité zápasy se Skašticemi a Holešovem a pak už se to s námi vezlo,“ posteskl si Popelka.

Straňané však nehází flintu do žita, o záchranu se ještě poperou. Ve hře je stále 12 bodů. „Šance žije, uděláme maximum, abychom udrželi divizní příslušnost. Jestli to bude stačit, to uvidíme 19. června,“ pravil předseda klubu, který však počítá i s variantou sestupu. „Už nemáme osud ve vlastních rukou. I kdybychom už neztratili ani bod, nemusí to stačit. Když tedy zamíříme o patro níž, chceme se hned vrátit zpět,“ zdůraznil Popelka.

Klub už se poohlíží po posilách, nového trenéra ale zatím neřeší. Času má relativně dost, sezonu totiž dokoučuje Popelka s Gardianem.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace