Strání podržel gólman

Slovácko Sport 22 / 09 / 2016

Straňanský kapitán Jaroslav Gardian se ukázal jako správný vůdce mužstva, když dvěma brankami otočil skóre utkání v Kelči. Velký podíl na úspěchu má i gólman Popelka, který zlikvidoval pokutový kop. To fotbalisté Boršic, pokud pomýšleli na body od posledního Fryštáku, museli být zklamáni.

Kelč - Strání 1:2 (1:1)
Utkání pro Strání nezačalo úplně ideálně. Domácí se ujali vedení v 8. minutě po chybě Valenty, který nepovedenou malou domů vybídl domácího útočníka ke skórování . Poté se ale hosté do soupeře doslova zakousli a spalovali jednu šanci za druhou. Až ve 40. minutě se domácí gólman dopustil přestupku dvojitého chycení míče. Z nařízeného nepřímého kopu od penaltového puntíku napálili hosté míč do zdi,  tan se ale odrazil ke Gardienovi, který propálil vše a srovnal. I ve druhé půli byl obraz hry stejný, hosté nadále spalovali šance a domácí spoléhali na brejky a standardní situace, se kterými jejich urostlí hráči neměli problém. Přesto to byli hosté, kteří se v 70. minutě díky parádní Gardienově střele do šibenice ujali vedení. To však nemuselo mít dlouhého trvání, protože už o osm minut později poslal Valenta malou domů tak nešťastně, že gólman Popelka musel faulovat a rozhodčí nařídil pokutový kop, ale až po konzultaci s asistentem. Naštěstí pro hosty si ale Popelka poradil jak se samotnou penaltou, tak i následnou dorážkou. Tři body oslavili Straňané i se šedesáti fanoušky, kteří neváhali a vyrazili téměř 100 km za svým týmem.
Branky: Gardian 2
STRÁNÍ: A. Popelka - Haloda, Miklovič, Gardian, Hráček, Straňák, Bruštík (46. Malíček), Križák (86. V. Čaňo), Valenta, Silnica, Pilka.

Fryšták - Boršice 5:1 (1:0)
Domácí se po půl hodině hry ujali vedení a získali klid na své kopačky. Ten ale hned po začátku druhého poločasu opět ztratili, protože se hostům ve 47. minutě podařilo Ohnoutkem srovnat. A byli to právě hosté, kteří mohli utkání zlomit ve svůj prospěch. Jenomže domácí v odhodlání k zisku prvních bodů dokázali v 51. minutě opět získat vedení na svou stranu. A když byl v 57. minutě po druhé ŽK vyloučen hostující Hromada, bylo po nadějích. V 69. minutě se Fryšták ujal vedení 3:1, a když v 82. a 90. minutě přidal další branky, bylo rozhodnuto.
Branka: Ohnutek
BORŠICE: Janečka - Vlček, Kaspřák, Pecl, Brzica (63. Andrýsek), Kopčil, Březina (66. Krsička), Ohnutek, Plavšič, Bělaška, Hromada.