Strání přišlo o kapitána i body

Strání Sport 24 / 10 / 2021

Fotbalisté FC Strání souboj o šest bodů nezvládli, u souseda v tabulce prohráli 0:2, když se nedokázali vyrovnat se ztrátou kapitána Petra Silnici, který se zranil při předzápasové rozcvičce…

Slavičín - STRÁNÍ 2:0

„Jeho start zhatilo zranění stehenního svalu, počítám, že podzimní derniéru nestihne. Od svého příchodu v roce 2016 přitom nevynechal jediný zápas, už jsme si dělali srandu, že je z oceli. Zranění tak zaskočilo nejen jeho, ale i spoluhráče. Je vůdčí osobností,“ litoval ztráty Antonín Popelka, trenér Strání, kterému už chyběl zraněný Palík a V. Čaňo. Na Silnicův post tak postavil Sedláčka a kapitánskou pásku převzal Horňák.

Straňané v první půli nebyli horším týmem, vypracovali si dvě zajímavé příležitosti, které však do finální tečky nedotáhli. Jinak to z obou stran žádná hitparáda nebyla. Bezbrankový zápas se nakonec zlomil v poslední čtvrthodině, kdy Slavičín potrestal individuální chybu soupeře při bránění standardní situace. Když pak domácí udeřili za čtyři minuty podruhé, nebylo co řešit. Poločas 0:0.

STRÁNÍ: Pjajko - O. Čaňo (87. Gabriš), Řihák, Horňák, Holík - Sedláček -  Spáčil (74. Salay), Leskovjan, Moďoroši (87. Tóth), Hnilo (46. Jahoda) - Hruboš.