Strání prohrávalo 2:0, přesto v deseti vývoj otočilo

Slovácko Sport 09 / 05 / 2012

Osvětimany podlehly v derby Koryčanům

Havřice - Šumice 2:0 (2:0)
 První půle byla v režii domácích, kteří ji využili k dvoubrankovému náskoku. Autory branek byli Rachůnek a Masařík. Po přestávce domácí polevili, hra se vyrovnala, ale skóre se však neměnilo.
Zlechov - Zlámanec 1:3 (0:1)
 Domácím se zápas nepovedl a po právu odevzdali body soupeři. Ten byl po celý zápas lepší a měl ještě další množnosti ke vstřelení branky. Za domácí vyrovnával v nástupu do druhé půle z penalty Kowalík, za hosty dal branku Hubáček a dvakrát se trefil nejlepší muž na hřišti Smolka.
Kudlovice - Strání 2:3 (2:1)
Utkání se pro hosty nevyvíjelo dobře. Už v 15. min. uviděl ČK Tóth, následnou penaltu domácí ale nedali. Přesto domácí po půlhodině vedli brankami Bohuna a Bělíčka. Hosté ve 44. min. snižovali Frühaufem. Po přestávce hosté začali i v oslabení náporem a brankami Vojtka ze 64. a Zmeka z 82. min. dokonale otočili vývoj zápasu. Hosté byli v zápase fotbalovější a bojovnější.
Osvětimany - Koryčany 1:2 (0:1)
Vyrovnané utkání, ve kterém hosté dali dvě branky po chybách domácích. V závěru dal domácí Trefilík kontaktní gól, ale těsné vedení si hosté pohlídali. Jejich branky dali Kroutilík a Mušálek.
V.Otrokovice B - Bojkovice 1:2 (0:1)
V první půli z jediné vážnější akce po přihrávce Vaculy skóroval Hladík. Po přestávce se domácím podařilo srovnat skóre Vavrušou a zdálo se že utkání spěje k remízovému  konci. Opak byl ale pravdou v 83. min. po rohovém kopu a následném závaru se nejlépe orientoval Liška, který dal vítězný gól.
Slavkov - Nedakonice 0:0
V první půli byli hosté pohyblivější a rychlejší, na šance byl poločas vyrovnaný, každý celek se třikrát dostal do vyložené šance. V utkání dobré úrovně si domácí vytvořili po přestávce tlak, ale branku nedali.
Sušice - Jalubí 2:3 (0:0)
V sousedském derby šlo tentokrát o více než prestiž. Oba týmy mají akutní záchranářské starosti a výsledek mohl napovědět, komu se podaří odpoutat ze spodních pater tabulky. Nakonec se to po boji podařilo hráčům hostujícího Jalubí. První půli rozehrály oba týmy velmi opatrně a fotbalové krásy si početná divácká návštěva příliš neužila. Důležitost zápasu patrně svazovala hráčům nohy a gólových příležitostí bylo v prvním poločase jako šafránu. Obraz hry se změnil ve druhém poločase, kdy se diváci dočkali pěti branek.
Tu úvodní vstřelil v 52. minutě hostující Botek. Jeho rána se odrazila od tyče přímo do branky a domácí brankář zůstal bezmocný. Z vedení se však hosté dlouho neradovali. Jen o tři minuty později bylo srovnáno. Ponechanou výhodu po předchozím faulu umně potrestal střídající Hastík a začínalo se prakticky od začátku. Když to vypadalo, že by mohl zápas směřovat k remízovému závěru, napřáhl hostující Dobiáš a čtvrt hodiny před koncem to bylo 1:2. Jakmile pak do rozvrácené obrany vletěl Botek a zvýšil v 85. minutě na 1:3, mohlo být rozhodnuto. Domácí se však nevzdali a jen o minutu později to bylo po hlavičce Lubomíra Skopala jen 2:3. V hektickém závěru už se domácím srovnat nepodařilo, v nastaveném čase však musel po druhé žluté kartě zamířit do sprchy hostující brankář Mlčák.
Rozhodčí: Poláček - Zpěvák, Fabián. Delegát Ligas. ŽK: Šur, Fojtášek, Hastík, Kaštánek, Hejda M - Ulman, Grebeníček, Mlčák. ČK: Mlčák Diváci 250
Sušice: Dúbrava, Skopal T., Kaštánek, Šlechta, Hejda M, Švejčara, Skopal L., Šur, Mikulik, Fojtášek, Mikulík, Jalubí: Mlčák, Kříž Jan, Botek, Gajdorus T., Bičánek, Dobiáš, Janeček, Grebeníček, Kříž Jaromír, Ulman, Kegler