Strání se už dýchá lépe

Strání Sport 16 / 09 / 2020

Černá série skončila, fotbalisté Strání po čtyřech porážkách (skóre 1:7) zabrali a před vlastními fanoušky smázli Bzenec 3:0. Do sestavy se vrátil po zranění Silnica a na soupeře vyrukovali v netradičním rozestavení 5-3-2.

Divize

Strání - Bzenec 3:0

O tříbodovém zisku rozhodli domácí už v prvním poločase, ve kterém soupeře přehrávali po všech stránkách. „Hráli jsme velmi dobře a po zásluze si vypracovali dvoubrankový náskok. Jen v závěru jsme trošku vypadli z role,“ poznamenal kouč Jan Kameník, který se tak dočkal premiérového vítězství. Po obrátce však jeho družina polevila, ztratila pohyb a šancí už si vytvořila jako šafránu. „Soupeře jsme ale do žádné vážné šance nepustili, defenzíva pracovala spolehlivě, což je rovněž pozitivní,“ uvedl Kameník. Straňané přesto přidali třetí gól, když se po standardní situaci nešťastně trefil do vlastní sítě Jamný. „Po přestávce jsme hodně kazili, ale potřebovali jsme vyhrát, což kluci zvládli. Hlavně na výkonu z první půle musíme stavět i v dalších zápasech,“ uvědomuje si zkušený kouč. Branky: Palík z pen., Hruboš, vlastní. Poločas 2:0.

STRÁNÍ: Popelka - Jahoda, Holík, Čtvrtníček, Horňák, Bruštík (76. V. Čaňo) - Silnica, Palík (63. Kolaja), Spáčil - Hruboš (88. O. Čaňo), Michalec.