Strání si zopakuje generálku, za MSFL vyrazí o týden později

Strání si zopakuje generálku, za MSFL vyrazí o týden později
Foto: archiv klubu  /  Fotbalisté FC Strání si chtějí splnit sen. Vypukne na Zelničkách radost z postupu do MSFL?
Strání Sport 08 / 03 / 2024

Divizní fotbalisté FC Strání generálku zvládli na podrženou jedničku, 3:0 smázli Luhačovice, čtvrtý tým krajského přeboru. Jenže ostrý start se obejde bez jejich účasti. Hřiště v Kozlovicích, kde měli odstartovat druhou polovinu cesty k vysněným branám MSFL, je pod vodou. A tak intenzivně hledají ještě jednoho soupeře.

„Je to nepříjemné, ale určitě soupeři vyjdeme vstříc. Nikdo si nechce rozbít trávu hned v prvním jarním zápase, to je jasné. Odklad ještě musí potvrdit FAČR, ale už s tím počítáme a hledáme soupeře na víkend. Když to neklapne, zahrajeme si „ostrý“ duel proti sobě,“ potvrdil Vladimír Beker, kouč Strání.

Jeho družina v zimní přípravě odehrála pět zápasů, její skalp si připsala pouze třetiligová záloha 1.FC Slovácko (1:0). I s Bekerem, který převzal osiřelé žezlo po Martinu Ondovi, „Drtiči z hor“ předvádí ofenzivní fotbal, ale na jejich projevu už je patrný rukopis nového šéfa kabiny. „Věřím, že nové herní prvky nás přivedou ke společnému cíli. Příprava splnila účel, třetiligové týmy nás určitě prověřily, teď už je na nás, bychom všechno prodali na hřišti,“ burcuje Beker.

Strání půjde do jarních odvet s náskokem čtyř bodů před druhými Kozlovicemi, když na jejich půdě v novém termínu uspějí, jejich mise se stane zase o kousek reálnější. „Jestli projdeme branami MSFL, Strání se splní sen. A mně taky. Sezona je skvěle rozjetá, je v našich silách poprvé v historii přivést do Bílých Karpat třetí ligu,“ je přesvědčený šestatřicetiletý lodivod.

Tagy článku

TOPlist