Strání už je na dně

Strání Sport 17 / 05 / 2022

Mizérie fotbalistů FC Strání nekončí, na šňůru bez vítězství navlékli už 11. korálek (0-3-8, skóre 10:24), ze tří bodů se naposledy radovali 3. října, kdy na Zelničkách udolali Nové Sady 1:0. Od té doby dřou bídu s nouzí… V tabulce se tak už propadli na úplné dno.

STRÁNÍ - Šumperk 1:3

Hanáci sice už v páté minutě otevřeli skóre, ale radovali se jen krátce. Na sklonku 9. minuty domácí vybojovali rohový kop, který Leskovjan posadil na hlavu na malém vápně zcela zapomenutého Matúše, který se hlavičkou nemýlil. Ani Strání si vyrovnání dlouho neužilo, v 13. minutě totiž po centru z pravé strany se podruhé v zápase prosadil Hausknecht.

Horňák a spol. hodili gól za hlavu, tlačili se za vyrovnáním, ale podruhé už brankáře Kreizla nepřekonali. Spáčil totiž v dobré pozici pálil nad a Bartošek se lekl poloprázdné brány… Druhý poločas byl v podání Strání diametrálně odlišný, směrem dopředu byli naprosto bezzubí, osmnáctiletého Žandu, který vystřídal zraněného Kreizla, prakticky vůbec neprověřili. Jedinou šanci měl Bobčík, který po kličce gólmanovi rozvlnil jen boční síť. Definitivně tak bodové naděje domácích pohřbil v 90. minutě Hausknecht, který zkompletoval hattrick. Branka: Matúš. Poločas 1:2.

STRÁNÍ: Pjajko - Sedláček (84. Čaňo), Řihák, Horňák, Holík - Spáčil, Leskovjan, Matúš, Bartošek (68. Palík) - Gago, Bobčík (61. Hnilo).