Strání „vyloupilo“ Uherský Brod! „Je to kudla do zad,“ zní z ČSK

Strání „vyloupilo“ Uherský Brod! „Je to kudla do zad,“ zní z ČSK
Foto: František Blaha
Uherský Brod Sport 26 / 06 / 2019

Volného přestupu využili Hruboš, Michalec a Holík

Třetiligový fotbalový klub ČSK Uherský Brod se probírá ze studené sprchy! Kádr totiž jako blesk z čistého nebe opustil trojlístek Filip Hruboš, Jan Michalec, Robin Holík, který se měl zapojit do letní přípravy. Jenže zamířili, nebo nejspíš ještě zamíří do nedalekého divizního Strání. Všichni využili volného přestupového okna.
„Je to pro mě šok, kudla do zad, plivnutí do tváře. A nejen mně, ale celé uherskobrodské fotbalové veřejnosti,“ nešetří silnými slovy Josef Hamšík, předseda klubu, který do posledního kola zachraňoval MSFL.
Jedenadvacetiletý Michalec s o tři roky starším Holíkem oblékali straňanský dres už na jaře, podle Hamšíka je však řádně uzavřená smlouva vázala k návratu do ČSK. Šestadvacetiletý útočník Hruboš měl normálně naskočit do přípravy. „Když jsme se zachránili, všichni hráči do jednoho na společné schůzce potvrdili, že chtějí pokračovat. A teď přijde tohle,“ nevěřícně kroutí hlavou Hamšík. Klub tak „lusknutím prstů“ přišel o tři hráče v nejlepším produktivním věku. „Nejvíc mě mrzí přístup Filipa Hruboše, který je naším odchovancem a jeho otec navíc dělá v klubu místopředsedu,“ diví se Hamšík.
U Olšavy těžko rozdýchávají i přístup funkcionářů Strání. „Až do této chvíle jsme měli naprosto korektní vztahy. Teď už je to bohužel jinak, když se písemně uzavřené dohody nedodržují,“ nechápe dlouholetý šéf klubu.
Z informačního systému FAČR vyplývá, že Michalec s Holíkem odešli na volný přestup do klubu Družba Bukovany, nováčka okresního přeboru na Hodonínsku… „Jejich přestup je ryze účelový. Pochybuju, že budou hrát okresní přebor. Je nad slunce jasné, že z Bukovan se obratem vrátí do Strání. Cílem je jediná věc, snížit jejich tabulkovou hodnotu. Je smutné, že vedení Strání se místo jednání na rovinu uchyluje k nestandardním krokům a obchází nás. Do budoucna si to určitě zapamatujeme,“ vzkázal Na Zelničky Hamšík. Hruboš zamířil do Strání rovnou.
„Filip pracuje ve Strání a toužil po změně. I když to asi není nejšťastnější volba, jen jsme využili klauzule, kterou přestupové řády umožňují. Úplně stejným způsobem jsme přišli o Copka, Brázdila nebo Spaziera,“ reagoval Libor Nuzík, předseda klubu ze Strání. „Určitě nejde o nestandardní postup,“ je přesvědčený. Michalec s Holíkem podle něj ještě nepatří Strání, vše je v řešení.„Už jsem chtěl odejít v zimě, ale nakonec zůstal. Volného přestupového okna jsem využil, abych se vyhnul zdlouhavým jednáním mezi kluby. Měl jsem obavy, že se nedohodnou,“ vysvětlil svůj krok Filip Hruboš, který prý po devíti letech v dresu ČSK potřeboval změnu.
Novou motivaci. Zároveň však přiznal, že klub dopředu o svých plánech neinformoval. „Vše jsem oznámil, až jsem se „upsal“ Strání. Od předsedy klubu jsem jen sondoval, jak to bude dál s trenérem a posilami, ale nedočkal jsem se konkrétní odpovědi,“ tvrdí útočník.
Volné přestupové okno svaz otevírá už třetím rokem. Je určené pro případy, kdy mateřský klub požaduje za amatérské hráče nesmyslné ceny a dohoda není možná. V takovém případě hráč přestoupí za tabulkovou hodnotu. „Jenže ani jeden z hráčů neměl snahu odejít, nikdy mi to aspoň neřekli. Je to podraz, který nenecháme bez odezvy,“ zlobí se Hamšík.

autor: Petr ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace