Strčí tátu do kapsy už letos?

Strčí tátu do kapsy už letos?
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 04 / 03 / 2011

Táta a syn Sklenářovi ovládli vyhlašování nejlepších sportovců města Uh. Hradiště

V oštěpařské rodině Sklenářů možná ještě bouchají láhve šampaňského. Otec Robert a syn Martin totiž ovládli slavnostní vyhlašování nejlepších sportovců města Uh. Hradiště. Osmnáctiletý juniorský mistr republiky vystoupil na piedestal v hlavní kategorii, jeho táta se stal nejlepším trenérem.
I když Martin Sklenář městský sportovní trůn obhájil, rok 2010 považuje za dosavadní vrchol kariéry. Do rodinné kroniky se zapíše zlatým písmem. „Vybojoval jsem titul juniorského mistra republiky v konkurenci o rok starších soupeřů, čehož si nesmírně cením,“ svěřil se dvojnásobný laureát Martin Sklenář, který se neztratil ani na republikovém šampionátu dospělých. Šesté místo je příslibem zářivé budoucnosti. „Jeho vítězství jsem očekával. Vždyť má za sebou výjimečný rok, ve kterém zúročil, co natrénoval,“ pochválil Robert Sklenář, otec a trenér v jedné osobě, který syna nikterak nešetří. Spíš naopak. „Vůbec nic mi nedaruje. Vážně. Každý si myslí, že to mám lehčí, když mě trénuje táta, ale naopak je na mě dvojnásob přísný,“ tvrdí Martin. „Už to není tak horké. Když byl mladší, tak jsem jej hlídal, aby nic neošidil. Teď už jen sklízí ovoce,“ usmívá se táta, který má ve sbírce rovněž juniorský titul mistra republiky. V roce 1987 kraloval v Třinci.
Syn za ním tak klopýtá už pouze v osobním rekordu, který má hodnotu 65,95 metru. U jména Robert Sklenář je v českých tabulkách výkon 72,70 metru. A kdy žák předběhne učitele? „Kdyby se hodně dařilo, tak ještě letos,“ přeje si Martin, který se denně potí v posilovně a piluje techniku. „Určitě mě jednou trumfne. Letos? Proč ne. A kdyby to dokázal, tak by mohl dosáhnout na medaili z červencového evropského šampionátu juniorů, které je v estonském Talinu,“ zasnil se trenér roku.
Experti se shodují, že o Martinu Sklenářovi ještě uslyšíme. Ostatně už brzy asi nakoukne do tréninkové skupiny české oštěpařské legendy Jana Železného. „Když se dostane na vysokou školu ekonomickou v Praze, má dveře do Dukly otevřené. A pak už to má vlastních rukou,“ říká táta.
Ještě předtím ale syn musí zvládnout maturitu na Obchodní akademii v Uh. Hradišti. A možná to bude stejně těžké jako vyhrát mistrovství republiky... „Učit se mi moc nechce,“ přiznává sportovní král města. „Každý den jdu ze školy na trénink, domů přijdu unavený a to se pak těžko učí,“ krčí rameny Sklenář, kterého čeká maturita z češtiny, angličtiny, informatiky a ekonomiky. „Do učení ho tlačíme, je totiž hrozný flegmatik. Ale na tréninku i v závodě se změní, vůbec není nervózní,“ přikyvuje Robert Sklenář.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace