Středoškolský pohár zvedly gymnazistky

Staré Město Sport 10 / 04 / 2018

Středoškolský pohár putuje do Starého Města! Futsalistky Střední odborné školy a Gymnázia s přehledem vyhrály republikové Final Four ve Žďáru nad Sázavou, když ve finálové bitvě deklasovaly Střední zdravotnickou školu Praha 5:0.
„I když výsledek hovoří jasně, za stavu 4:0 pět minut před koncem holky nepochopitelně polevily a mohou jen děkovat brankářce Lukášové, že soupeř zápas nezdramatizoval. I s notnou dávkou štěstí totiž vychytala nejméně čtyři jasné tutovky. Až když přidala v samotném závěru pátý gól Molková, bylo jasné, že už nám republikový titul nikdo nevezme,“ komentoval finále Benedikt Chybík, trenér středoškolského týmu.
Jeho kádr přitom před odjezdem na Vysočinu postihla nejedna rána. Tým totiž přišel o základní čtyřku Vojtková, Fabová, Beieliková, Valášková a dále se omluvily Barnetová, Malatová, Krištofová, Dubcová, Krejčířová a Illešová. Sestavu tak doplnily Martinková s Machovou, které futsal nikdy nehrály…
Matematika byla před úvodním soubojem s Plzní jasná, poraženého čeká jen souboj o třetí místo. Gymnazistky však zápas zvládly. Jakmile se zbavily nervozity, soupeřky jednoznačně přehrály.
Ve finále s Pražankami se očekávala tuhá bitva, holky z hlavního města si totiž na tradičního rivala brousily zuby. Jenže zlatý sen se velmi rychle rozplynul.
„Po vysoce taktickém výkonu jsme vyhráli první poločas 2:0 a ve druhém odpor soupeřek zlomila dvěma slepenými góly Polášková, která byla nakonec vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje,“ prozradil Chybík.
Zrcadlo výsledků: SOŠG Staré Město - SZŠ a VOZŠ Plzeň 4:0 (1:0), Vodehnalová, Polášková, Molková, vlastní, finále: SOŠG Staré Město - SZŠ Praha 5:0 (2:0), Polášková 2, Molková, Vodehnalová, Stařínská.
STARÉ MĚSTO: Lukášová - Vodehnalová, Molková, Stařínská, Čagánková, Polášková, Martinková, Jakešová, Machová.