Střelce zachraňoval gólman Ondrůšek

Sport 03 / 09 / 2008

Hluk a Uh. Brod doma jenom remizovaly, Nová Ves dokonce prohrála

Hluk - Kateřinice 0:0
Úvod první půle přinesl neurovnanou hru plnou nepřesností. Postupem času začali získávat půdu pod nohama domácí, ale jejich tlak přinesl jen několik pokusů o střelu z dálky. Hosté hráli pozorně v obraně a několikrát zahrozili z rychlých brejků. Stejný obraz hry byl k vidění i po přestávce, hosté pozorně bránili a domácí nemohli najít recept na překonání kateřinického valu. K nebezpečnějšímu ohrožení se dostal jen Vaněk, ale jeho prudká střela mířila vysoko. Na druhé straně se v závěrečné minutě odhodlali hosté k rychlému protiútoku a mnoho nescházelo, aby svou šanci dotáhli k úspěchu.

Rozhodčí Valčík, 100 diváků.
Hluk: Fojtík - Zalubil, Machala A., Ježek, Machala J., Botek, Hlaváček, Dohnal, Sopůšek, Minařík, Vaněk. Střídali: Rybnikář, Dufka, Miroš.

Slušovice - Dol. Němčí 2:0 (1:0)
Domácí konečným výsledkem potvrdili dobrou formu, když v týdnu postoupili do dalšího kola poháru po výhře v Lukově. I proti Dolnímu Němčí byli po většinu utkání pány na hřišti. V první půli se střelecky prosadili ve 25. min., kdy střelu Polčáka si dezorientovaná obrana hostí srazila do vlastní sítě. Hosté se do vážnější šance nedostali, za zmínku stojí jen střela z dálky, která prověřila pozornost gólmana Juříka. Ve 44. min. musel pod sprchy domácí M. Foltýn a hosté měli celou druhou půli možnost hrát přesilovku. Této výhody však nijak nevyužili, v poli byla hra vyrovnaná a Slušovičtí byli dále důraznější a nebezpečnější před brankou soupeře. Dva samostatné nájezdy musel likvidovat golman Kadlček, na střelu Vávry z 69. min. byl ale krátký - 2:0.

Rozhodčí Stodůlka, 150 diváků.
Dol. Němčí: Kadlček Radek - Kubica, Zimčík R., Zimčík M., Polášek, Poruban, Pochylý, Bída, Stojaspal T., Cmol, Kadlček Robin. Střídali: Krchňáček.

O. N. Ves - FC Vsetín 0:3 (0:2)
Souboj celků, kterým vyšel úvod sezony velmi dobře, začal oboustranně útočně. Už v 5. min. šla Šustrova hlavička těsně mimo Chrásteckého svatyně. V 8. min. na druhé straně postupoval sám na Hájka vsetínský Kovačík, ale na gólmana nevyzrál. V poli byla hra vyrovnaná, ale hosté mají ve svém středu zkušeného Jaroše, který zužitkoval dvě rychlé kombinační akce v 16. a pak ve 44. min., a Vsetínští tak odcházeli do šaten za příznivého dvoubrankového náskoku. U domácích zmařil dobrou střeleckou příležitost ve 24. min. Janoušek. Po přestávce se zkušení hosté zaměřili na uhlídání dvoubrankového náskoku a dovolili tak domácím trvale se usadit před brankou Fagulce. Novoveští své šance neproměnili a naopak v 86. min. přidal v pohodě hrající Jaroš třetí branku a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Rozhodčí Špaček, 50 diváků.
O. N. Ves: Hájek - Kudr, Pokorný L., Makara, Klvaňa, Šálek, Jurásek, Šustr, Janoušek, Pokorný M., Straka R. Střídali: Máčala, Franta L., Blažek.

Uh. Brod - 1.Valašský FC 1:1 (0:0)
Domácí nastoupili s cílem odčinit porážku z minulého kola v Chropyni a pohárovou prohru v Luhačovicích. Při pohledu na sestavu hostí se zdálo, že s tím nebudou mít mnoho problémů, protože soupiska hostí připomínala spíše dorosteneckou sestavu. Broďané se v první půli trvale usadili na polovině soupeře a bylo jen otázkou času, kdy se poprvé brankově prosadí. Proti byl ale hostující gólman Sypták, který podal vynikající výkon a byl hlavní oporou hostí. Tutové šance v první půli promarnili Škrabal a Lukeš.
I po přestávce měla hra stejný obraz, domácím se nedařilo zakončit ani ze standardních situací, které jsou jejich velkou zbraní, v koncovce chybělo potřebné štěstí Lukešovi, Dvořákovi i Drápalovi, který se proti svým bývalým spoluhráčům chtěl střelecky vytáhnout. Skóre se tak měnilo až v 80. min., kdy po rohovém kopu nešťastně zahrál jeden z obránců hostí a na řízenou penaltu proměnil gólman Ondrůšek. Zdálo se, že se střeleckým trápením je konec a že svěřenci trenéra Šebesty dotáhnou zápas do vítězného konce. V 90. min. ale po autovém vhazování hostí se dopustila obrana domácích hrubky a tu potrestal J. Maléř.

Rozhodčí Hůzl, 150 diváků.
Uh. Brod: Ondrůšek - Ligas P., David, Hroch, Kukuča, Bičan, Slinták, Dvořák, Drápala, Škrabal, Lukeš, Střídali: Frűhauf, Popelka.

Zborovice - Chropyně 0:0, Morkovice - Spytihněv 3:3 (3:1), Provodov - Vigantice 4:1 (2:1), Holešov - Vlachovice 1:3 (0:2).