Uherské Hradiště Sport 25 / 01 / 2013

1.FC Slovácko - Fotbal Třinec 7:1
Branky: 3. a 39. Došek, 4. a 69. Sládek, 26. Hofman, 35. Volešák, 51. Martan.
Heča (46. Chvojka) - Reinberk, Hofmann (46. Košút), Trousil (46. Mezlík), Kuncl - Volešák, Valenta (46. Trávník), Kordula (46. Daníček), Martan - Sládek (71. Hlupik), Došek (46. Haša).
Po bloku kondiční přípravy, který zpestřila zimní liga, se fotbalisté Slovácka přesunuli do druhé fáze přípravy na jarní boje. Fyzický dril částečně nahradila technicko-taktická příprava a na herním projevu to bylo hned znát. Domácí si s ambiciózním třetiligovým soupeřem pohráli jako kočka s myší.
Hned ve třetí minutě zakončil akci testovaného Martana z pravé strany Došek prvním gólem. O minutu později se autor první trefy změnil v nahravače, přesnou přihrávkou našel Sládka a ten propálil gólmana hostí podruhé. Třinečtí, kteří se chtějí vrátit do druhé nejvyšší soutěže, však nekapitulovali. V 19. minutě jejich útočníci využili prostoru, který jim obrana Slovácka nechala, a Heča se pak po míči natahoval marně. Za sedm minut však svítil na ukazateli skóre opět dvoubrankový rozdíl. Hofman si naběhl na přímý kop Valenty a rozvlnil hostující síť potřetí. Za další minutu se mohli domácí radovat počtvrté. Martan se uvolnil na pravé straně a hostujícího brankáře protáhl tvrdou střelou. Čtvrtá branka však na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 35. minutě se dostal do rohu velkého vápna s míčem Valenta, našel přihrávkou Volešáka a bylo to 4:1. Slovácko hrálo s chutí a dařila se mu i kombinace. Proto nebylo divu, že ještě do přestávky se ve vápně uvolnil Došek a stanovil konečný výsledek prvního poločasu na 5:1.
Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Slovácko na hřišti i nadále dominovalo a svoji převahu vyjádřilo dvěma brankami během dvaceti minut. Nejprve nabídl Kuncl Martanovi střelecký zápis do slováckých statistik a v 69. minutě opět Kuncl nabil Sládkovi, který svojí druhou trefou v utkání stanovil konečný výsledek na 7:1.
Trenér Svatopluk Habanec: „Hráli jsme aktivně s nasazením a brzy jsme vstřelili dvě branky. Utkání splnilo svůj účel a i přesto, že jsme měli v úterý dva tréninky. Na druhou stranu nechci tento výsledek nějak přeceňovat.“