Střelecké hody, semifinále přineslo už 37 gólů!

Uherský Brod Sport 13 / 03 / 2013

Hokejisté Uherského Brodu první mečbol neproměnili

Hokejisté Uh. Brodu vedou v semifinále play-off krajské ligy 2:1 na zápasy! Ve středu série pokračuje na ledě Šternberka.

Uherský Brod - Šternberk 9:8
Hokejisté Uherského Brodu se vzhledem k desetidenní pauze rozjížděli jakoby se zataženou ruční brzdou. Kouč Kůdela navíc postrádal několik opor, a tak po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 1:2. Od výraznějšího manka navíc domácí zachránil výborný gólman Vlastimil Oharek. Po přestávce se Broďané proměnili k nepoznání, začali lépe bruslit a vytvářili si jednu šanci za druhou. Jelikož měli dobře seřízená mířidla, po dvou třetinách měli tříbrankový náskok (6:3). Bezpečný odstup od soupeře si udržovali až do 52. minuty, kdy byl stav 8:5. Jenže závěr domácí vůbec nezvládli, Šternberk totiž srovnal krok a vynutil si prodloužení. To však trvalo jen necelé čtyři minuty, kdy napřáhl Novák a zařídil první bod semifinálové série. „Chybělo nám pět klíčových hráčů, za které zaskočili junioři. A musím je pochválit, rozhodně byli přínosem a hodně nám pomohli,“ prohlásil kouč Kůdela. Branky: Šiller 3, Kotačka 2, Okénka 2, Měšťánek, Novák. Třetiny: 1:2, 5:1, 2:5, prodloužení 1:0. Stav série: 1:0.
UH. BROD: Oharek - Woska, Surý, Měšťánek, Hlatký, Kojecký, Ďurica, Hanáček - Kubiš, L. Obadal, Šiller - Novák, Okénka, Kotačka - Pavkusem, Klusák, Bujáček.

Uherský Brod - Šternberk 6:3
Hanáci měli opět raketový start, ale z vedení se radovali jen krátce. Za čtyři minuty totiž Broďané dvěma góly převážili misky vah na svou stranu a soupeře prakticky k ničemu nepustili.
Ještě v první třetině měli domácí mimořádnou šanci odskočit na rozdíl dvou branek, když hráli dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ale ani z jednoho mráčku nezapršelo.
„Trošku jsem měl obavy, aby se nám to nevymstilo, ale naštěstí jsme dostali stejnou šanci i ve druhé části, kterou už hráči nepohrdli,“ uvedl Zbyněk Kúdela, uherskobrodský kormidelník. Jeho armáda v prostřední části udeřila hned čtyřikrát a soupeř odpadl. Závěrečná třetina se už dohrávala z povinnosti, domácí už šetřili síly na nedělní duel, čehož hosté využili ke korekci. Branky: Kubiš 2, P. Obadal, Novák, Surý, Gergela. Třetiny 2:1, 4:0, 0:2. Stav série: 2:0
UH. BROD: Málek - Hlatký, Woska, Matula, Surý, Kojecký, Ďurica - Gergela, P. Obadal, Klusák - Kubiš, L. Obadal, Šiller - Novák, Okénka, Fládr.

Šternberk - Uh. Brod 6:5

Hosté začali zle, když domácí dvakrát využili jejich zaváhání. Ve druhé třetině však převzali taktovku, ale s koncovkou byli na štíru. „To se později ukázalo jako rozhodující, protože místo toho, abychom v klidu vedli, museli jsme i ve třetí třetině dohánět ztrátu,“ zlobil se kouč Kůdela. Ve 42. minutě se Broďané konečně dočkali vyrovnání na 3:3, ale opět nevyužili šance a domácí se dostali dvěma góly v přesilovce do pohody. Brod se přesto nevzdal a čtyři minuty před koncem srovnal na 5:5. Hosté se nakonec porazili „sami“, když špatně střídali a Hanáci 48 sekund před koncem využili nabídnutou přesilovku. Branky: Obadal 2, Surý, Okénka, Šiller. Stav série: 1:2
UH. BROD: Oharek - Hlatký, Woska, Surý, Matula, Kojecký, Ďurica - Gergela, Obadal P., Okénka - Šiller, Kubiš, L. Obadal- Pavlusek, Klusák, Hladiš - Fládr.