Střeleckou káru táhl pivot Kaša

Uherský Brod Sport 13 / 01 / 2012

Uh. Brod doma nezaváhal

Čtyřzápasovou domácí sérii rozjeli basketbalisté Spartaku Uherský Brod skvěle, na jejich štítě zůstala UP Olomouc i Šumperk. Obzvláště cenný je skalp čtvrtých Hanáků, jejichž odpor svěřenci Miroslava Mikela zlomili až v poslední minutě zápasu. S Šumperkem si včera s chutí zatrénovali.

Uh. Brod - Olomouc 80:76
Zápas nabíral tempo velmi pozvolna, jako by hráčům v žaludku ještě ležely silvestrovské chlebíčky... „Na každý koš jsme se strašně nadřeli a i když jsme nakonec první čtvrtinu o čtyři body vyhráli, věděli jsme, že cesta k vítězství bude hodně klikatá,“ svěřil se brodský kouč, jehož proroctví se do puntíku naplnilo. V dalších dvou čtvrtinách totiž Hanáci skóre otočili a před poslední desetiminutovkou vedli 55:53. A když pak pět minut před koncem utekli dokonce na 60:67, s domácími to vypadalo všelijak, jenom ne dobře. „Po time outu jsme naštěstí zabrali, sedmibodovou šňůrou srovnali krok a pak dokonce odskočili na 76:69. Jenže soupeř rovněž reagoval oddechovým časem a na začátku poslední minuty vyrovnal,“ popsal dramatickou zápletku Mikel. Jeho družina však závěr zvládla na jedničku. Za dva body se nejprve trefil Dostál a vítězství stvrdil proměněnými šestkami šest sekund před koncem Kaša. Body: Dostál 19, Kaša 19, Formánek 15, Mrlík 13, Kratěna 8, Povolný 2, Pršala 2, Mikel 2. Poločas 36:34.

Uh. Brod - Šumperk 106:68
Se Šumperkem se Broďané příliš nezapotili, už v první čtvrtině si zásluhou pěti úspěšných trojkových pokusů vypracovali čtrnáctibodový náskok (27:13), který bez větších potíží navyšovali. „A když jsme si pak pohlídali třetí čtvrtinu, kterou míváme slabší, nebylo co řešit. Soupeře jsme zničili účinnou rychlou kombinační hrou, ze které pod košem těžil Kaša,“ komentoval hladký průběh Mikel, který tak v poslední části poslal na palubovku i hráče, jež obvykle jen zahřívají lavičku. I tak domácí zvítězili bezmála rozdílem čtyřiceti bodů. Body: Kaša 28, Dostál 22, Pršala 10, Povolný 9, Mrlík 9, Kratěna 7, Formánek 7, Mikel 6, Novák 5, Šácha 3.