Střelecký půst ukončil Sakrajda

Uherské Hradiště Sport 08 / 11 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště si připsali další dvě porážky

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště na vítězství s Vsetínem nenavázali. Před vlastními fanoušky nejdříve utrpěli potupný devítibrankový debakl, aby pak až do poslední minuty bojovali o prodloužení v Přerově. Jejich naděje však v samotném závěru pohřbil rozhodčí Mrkva, který za údajné nesportovní chování udělil dvouminutový trest hráčské lavici...
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Valašské Meziříčí 0:9
Hradišťský kádr stále sužuje marodka, která na led neopustila kvarteto Šafařík, Měšťánek, Antnovič, Křemeček, a navíc kvůli zpoždění registračního průkazu ze svazové centrály vypadl ze sestavy i Horehleď. A tak kouč Petr Sakrajda na výpomoc povolal juniora Bršlicu z Uherského Brodu...
První třetina moc vzruchu nepřinesla, soupeři jako by se zahřívali na provozní teplotu a brankáři se příliš nezapotili. Gólově nezapršelo ani v přesilových hrách, Sladký pálil mimo a Sakrajdův projektil uvízl ve Slovákově výstroji. O osudu zápasu nakonec rozhodlo prvních jedenáct minut druhé části, v níž Valaši utekli na 4:0. Na koně je přitom vysadili domácí... Za katr putoval nejdříve Hrabec a když po něm vyhodil puk do hlediště Mikeš, hosté hráli 64 sekund dvojnásobnou přesilovku. A využili ji beze zbytku. Ve 27. minutě vyhnal Heneše z klece Bokroš, ale ani náhradník Kůdela čisté konto dlouho neudržel. Za tři a půl minuty jej „oblafl“ Varga. Ani za nepříznivého stavu Hradiště nesložilo zbraně, jenže s koncovkou byli jeho vyslanci na štíru. V cestě jim stál výborný Slovák, nebo razítkovali tyčky! Co třeba nedali Šťastný, Sekerka a Mikeš, bylo až do nebe volající... To Valaši skoro každou šanci proměnili. Vyloučení: 6:4,  navíc Krystýnek (UH) 10 min., využití 0:2. Třetiny 0:0, 0:4, 0:5.
UH. HRADIŠTĚ: Heneš ( 27. Kůdela) - Šťastný, Sladký, Krystýnek, Matula, Vodák, J. Rapant, Sakrajda, Hrabec, Červenka, M. Rapant, Mikeš, Karpíšek, Sekerka, Šoula, Bršlica.

Přerov - Uherské Hradiště 4:3
Hanáci vyrukovali na soupeře pěkně zostra, od úvodního bully si vytvořili mírnou převahu a nenechali brankáře Kůdelu vydechnout. Gólové odměny se dočkali v 11. minutě, kdy sraženou ránu Sedláka doklepl do sítě Kudrátek. Hosté postupně zvedli hlavu a dokonce dvakrát pokořili brankáře Sklenáře. Jenže Sakrajdovi i Hrabcovi radost z gólu překazila tyčka. Hradišťští si pak prodloužili přestávku a v 16. sekundě druhé části inkasovali podruhé. Až pak hosté přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, ale střelecké prokletí neprolomil ani druhý nejlepší střelec týmu Červenka. Trest přišel 47 sekund před druhou sirénou, když se při hře 4 na 4 trefil Kočara. I když se stav 0:3 zdál beznadějný, borci od řeky Moravy nepolevili a byli odměněni. Sakrajda nejdříve ukončil 109 minut trvající střelecký půst a za další dvě minuty vrátil hosty do hry Hrabec. Zubři úplně vypadli z role a vyrovnání viselo ve vzduchu. Jenže pak přišel faul Krystýnka a domácí v přesilovce trestali. Z dvoubrankového náskoku se však radovali jen půldruhé minuty, kdy zaváhání Sklenáře využil štírek M. Rapant. Hradišťští si pak vzali oddechový čas a vsadili na hru bez brankáře, prodloužení si však nevynutili. Křídla jim přistřihl sporný verdikt rozhodčího... Branky a asistence: 44. Sakrajda (Šťastný), 46. Hrabec (Horehleď, Sakrajda), 58. M. Rapant (Krystýnek, Mikeš). Vyloučení 5:9, navíc Krystýnek (UH) 10 min., využití: 2:1. Třetiny 1:0, 2:0, 1:3.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Sladký, Krystýnek, Matula, Vodák, J. Rapant, Pochylý, Karpíšek, Sakrajda, Červenka, Mikeš, M. Rapant, Sekerka, Šoula, Horehleď, Hrabec.