Stříbrnice v euforii, senzaci dokonal Peprník!

Jalubí, Stříbrnice Sport 12 / 05 / 2022

Finále Poháru OFS zná aktéry! O cennou trofej se v pátek 27. května na prvoligovém stadionu v Uherském Hradišti poperou fotbalisté SK Jalubí a SK Stříbrnice, kteří v semifinálové bitvě vyřadili Nedakonice, respektive Hluk B. Finálová účast týmu od Medlovického potoka je senzací letošního ročníku a historickým úspěchem klubu.

JALUBÍ - NEDAKONICE 3:0

Fotbalisté Jalubí stále žijí svůj sen o double. Postup do okresního přeboru už mají dva týdny v kapse, teď ještě získat pohárovou trofej. Předposlední krůček svěřenci kouče Filipa Grebeníčka zvládli, když zlepšeným výkonem ve druhém poločase přestříleli Nedakonice, které byly mírným favoritem. Jalubští tak i letošní desátý jubilejní soutěžní zápas před vlastními fanoušky vyhráli (skóre 40:11). Za vytrvalého deště rozhodla až poslední půlhodina, v níž domácí třikrát překonali brankáře Hasníka. Hosté sice nebyli vyloženě horším týmem, ale do šancí se dostávali jen sporadicky. V konečném účtování zaplatili za chyby. Branky: Vrábl, Kolář, Gajdošík. Poločas 0:0.

STŘÍBRNICE - HLUK B 2:1 na pen.

Ve Stříbrnicích se možná oslavuje ještě dnes, postup do finále je pro tým z malé vísky v podhůří Chřibů historickým úspěchem. I když soupeři hrají shodně okresní soutěže, záloha Hluku byla papírovým favoritem. Na hřišti měla také více ze hry, jenže s koncovkou byla na štíru. To domácí otevřeli skóre už v 8. minutě a nejtěsnější vedení drželi skoro hodinu, o vyrovnání se postaral Blaha. Spartak vycítil šanci na obrat, soupeři zatápěl, ale penaltový rozstřel neodvrátil. A v něm byli šťastnější domácí. Když Stanislav Peprník rozhodl, jejich radost nebrala konce. „Jde hlavně o obrovský úspěch vedení klubu a hráčů, kteří dokázali, že těžké zápasy zvládají. Penalty jsme speciálně netrénovali, jen na posledním tréninku si je kluci párkrát kopli,“ usmíval se spokojený kouč Pavel Nožička. Branky: Brim - Blaha. Poločas 1:0.