Stříbrný comeback Jozefáka

Stříbrný comeback Jozefáka
Nivnice Sport 04 / 03 / 2019

Klobouk dolů! Zápasník Filip Jozefák z TJ Nivnice vybojoval na mistrovství republiky žactva v řecko-římském stylu v Chomutově stříbrnou medaili, která má pro něj cenu zlata. Na žíněnku se totiž postavil po roční pauze a následném tříměsíčním tréninku.
„Stříbro je neskutečným výsledkem vzhledem k tomu, co má natrénováno. Ale je to obrovský srdcař, jsem na něho pyšný,“ neskrýval emoce Josef Mahdal, trenér nivnického oddílu, který si po zisku titulu vicemistra republiky mladších žáků v roce 2017 vzal kvůli zdravotním problémům roční nucenou pauzu.
Do tréninku naskočil zpět až loni v prosinci. Na přípravu měl tudíž jen tři měsíce, což bylo o to náročnější, že věkem se už zařadil mezi starší žáky.  „I proto Filip neměl velké ambice, ale chtěl se vydat ze všech sil. Na trénincích neskutečně dřel, aby si otestoval, jak je na tom ve srovnání se špičkou,“ smekl Mahdal.
Jozefák se nakonec probil až do finále, když na cestě vyřadil svého finálového přemožitele zpřed dvou let Gunthera z Teplic i loňského finalistu Srbu z Kladna. Jeho poslední překážkou byl třinecký Trojka. „Zápas se dlouho vyvíjel ve prospěch Filipa, vedl 9:0 a 13:4, ale snad jediná chyba na turnaji jej připravila o titul mistra republiky. Ale nic mu nevyčítám, je to úžasné,“ zdůraznil trenér, jehož svěřence za týden čeká další šampionát ve volném stylu. „Dnes to bylo blízko, tak třeba za týden. Vím, že na to mám,“ svěřil se Filip Jozefák.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace