Stříbro Kaliny, bronz Matuše

Staré Město Sport 09 / 05 / 2018

Dva závodníci vystoupali na stupně vítězů během 16. ročníku Slováckého okruhu O Cenu Bohumila Kováře.
Nestárnoucí Karel Kalina, který stihnul oslavit i své narozeniny parádní jízdou, hlavně v posledním okruhu vybojoval druhé místo v seriálu mistrovství ČR v kategorii Supermono. To Karel Matuš junior pak přidal v Přeboru ČR 250 CR třetí místo.
Ve dvanácti vypsaných kategoriích bylo při technické přejímce převzato k závodu 191 startujících z Česka, Německa, Rakouska a Slovenska, Polska a Itálie. Téměř za ideálních povětrnostních podmínek a rekordní divácké návštěvnosti proběhly tréninky i závod. V průběhu nedělního závodu došlo také k několika lehkým pádům a zraněním. „Nejvážnějším zraněním byla zlomenina klíční kosti a jezdec byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice k ošetření,“ uvedl tajemník závodu Josef Mizera.
Novinkou byl závod ve třídě do 600 ccm, který byl také vyvrcholením celého dvoudenního klání motocyklistů.
A byl to právě jezdec této kategorie Michal Vecko, který zajel nejrychlejší čas, a to 1,38,970 minut na kolo, při průměrné rychlosti 151 km/h. „Z domácích jezdců tradičně nutno ocenit výkony Karla Kaliny a jeho nádhernou jízdu Supermono, kde velmi těsně dojel na druhém místě, Karla a Pavla Matuše, Milana Šobáně, Michala Šlezara, Radka Koňaříka a další nejmenované jezdce domácího Moto sport klubu v AČR Staré Město,“ dodal Josef Mizera.
Závod MČR kategorie Twin byl po prvním startu kvůli pádům anulován a nový závod byl kvůli přerušení a opětovnému pádu restartován a závod byl nakonec zkrácen na 5 kol.
Zrcadlo výsledků:
Klasik do 175 ccm: 1. Marek Vrána (ČZ 175), 2. Jiří Obtulowicz (ČZ 125), 3. Miloše Thér (ČZ 125), Klasik do 250 ccm Memoriál Milana Šobáně:  1. Vítězslav Hatan (YAMAHA), 2. Jiří Švihnos  (YAMAHA), 3 Petr Dušan (YAMAHA), Kategorie klasik do 350 ccm 1. Vítězslav Hatan (Yamah), 2. Jiří Švihno (Yamaha R 5), 3. Josef Juřík (Yamaha R 5). Kategorie klasik do 500 ccm 1. Vraspír Martin (HONDA CB 500) , 2. Pavel Novák (Honda CB), 3. Ondřej Mráz (HONDA CB). Kategorie klasik do 750 ccm Memoriál Františka Mrázka 1. Kunz Petr (HONDA 750 CB), 2. Libor Mařík (HONDA) 3. Johan Furbock (WESLAKE SEELEY). Sidecary 1. Roman a Ondřej Sedláčkovi (HONDA CB), 2. Richard Bílý a Milan Kostiuk (SUZUKI GS),  3. Jan Bednář a Jan Exner ml. (HONDA). PČR do 125 ccm SP 1. Martin Sedlo (CAGIVA Mito) ,2. Doležal Ivo (APRILIA RS), 3. Marcel Hruboš (APRILIA RS 125). PČR do 125 ccm GP 1. Christopher Eder (KTM FRR 125), 2. Steffen Gramer (APRILIA RS), 3. Michal Savinkov (HONDA). PČR 250 CRR 1 Kunz Petr (YAMAHA), 2. Křen Petr (YAMAHA), 3. Matuš Karel ml. (APRILIA RS 250. MČR Supermono 1. Libor Kamenický /Mali AHRA/ 2. Karel Kalina (KATYAM 690), 3. Marek Němeček (KTM 2015). MČR TWIN 1. Petr Najman (KAWASAKI ER6), 2. David Hanzalík (Kawasaki ER6), 3. Marek Stibor (SUZUKI SV). Do 600 ccm 1. Michal Vecko (Honda), 2, David Hanzalík (Kawasaki) 3. Josef Ježovica (Kawasaki, oba SK)