Stříbro má cenu zlata!

Stříbro má cenu zlata!
Foto: ceh
Březolupy Sport 17 / 08 / 2012

Martin Gavenda společně s polským parťákem přepisovali dějiny

Plochodrážní jezdci Mitasu Březolupy se postarali o největší překvapení sobotního šampionátu dvojic ve Mšeně, když Martin Gavenda s Marcinem Jedrzejewskim vybojovali titul vicemistrů republiky! Stříbrnou medailí doslova šokovali a postarali se o historický zápis do klubové kroniky.
„Stříbro má cenu zlata, dres vítězného Mšena totiž oblékli jezdci jiné kategorie. Kluci bojovali jako lvi a všem doslova vyrazili dech,“ nešetřil chválou Josef Mizera, sekretář březolupského klubu. Gavenda s Jedrzejewskim se tak postarali o historický úspěch, dosavadním maximem byl totiž bronz Gavendy s dnes už zesnulým Maďarem Ferjanem z roku 2008, který oslavili na domácím oválu.
Na specifické dráze ve Mšeně byli Březolupští nalosováni do skupiny se ZP Pardubice, Plzní, Divišovem a domácím Mšenem, který si nasazením Dána Kornelliusena a Poláka Pawlickiho řekl o nálepku největšího favorita. S borci reprezentujícími malou vísku na Slovácku nikdo nepočítal. Ale to se přepočítal... Když nestačili pouze na domácí dvojice, senzačně postoupili do semifinále, kde je čekaly Miletice. I když jízdu vyhrál Polák Pitko, Jedrzejewski s Gavendou dojeli hned za ním a po výhře 5:4 na body si zajistili postup do finále (bodování 4, 3, 2, 0 - pozn. autora). Ve finále se už ale opět poklonili mšenským závodníkům (2:7). Jeden z nejlepších párových šampionátů historie měl tak nečekaného majitele stříbra. „Když se k nám do skupiny z kvalifikace dostali ještě plzeňský Šitera se Simotou, nepočítal jsem ani s postupem do semifinále. Ale Martin s Marcinem jezdili fantasticky, diváky zvedali ze sedadel. Klobouk dolů,“ smekl Mizera, který u sebe ani neměl tradiční půllitr slivovice. „Obvykle ji beru, ať je čím zapít úspěch. Ale tady jsem s tím opravdu nepočítal,“ říká s úsměvem duše březolupského klubu.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace