Stříbro neobhájila, zůstala bez medaile
Foto: sal
Bez medaile se vrátila z republikového šampionátu v Teplicích stolní tenistka Aneta Kučerová ze Spartaku Hluk. Maximem dvaadvacetileté hráčky bylo čtvrtfinále ve čtyřhrách, v jednotlivkyních vypadla ještě o kolo dřív a nezopakovala tak medailovou žeň z minulého roku, kdy však startovala ještě v kategorii do 21 let.
Na severu Čech bojovalo o medaile 24 hráček. Šestnáct nejlepších podle žebříčku doplnila osmička, která prošla dvoukolovým sítem kvalifikace. Kučerová coby nasazená dvanáctka v prvním kole porazila po sedmisetové bitvě Danielu Rozínkovou z SK Dobré, když už prohrávala 0:2 na sety. V boji o postup do čtvrtfinále ale nestačila na republikovou šestku Lenku Harabaszovou z Malenovic (2:4).
I když jsem rychle prohrávala 0:2, dokázala jsem vyrovnat a v pátém setu vedla 10:7. Jenže místo proměněného setbolu přišla zbytečná chyba, která soupeřku posadila na koně, litovala Kučerová.
V mixu společně s Pavlem Širůčkem ze Sokola Dvůr Králové došli do čtvrtfinále, kde se poklonili páru Tregler, Pěnkavová (El Niňo/Hodonín) 1:3 na sety. A čtvrtfinále se Kučerové stalo konečnou i ve čtyřhře žen, kde nastoupila po boku Kristýny Mikulcové z týmu Scylla.
Hlučanka, kterou ve čtvrtek čeká slavnostní vyhlášení nejlepšího sportovce Uherskohradišťska, tak neobhájila loňské stříbro z ženské čtyřhry.