Stříbro nezopakoval, smolařem Trnka

Nedachlebice Sport 01 / 08 / 2015

Putovní pohár pro vítěze dvanáctého ročníku Jump rally v Nedachlebicích, dvoudenního klání seriálu mistrovství republiky rádiem řízených modelů závodních aut v měřítku 1:10, zvedl nad hlavu Vít Kutal z Malenovic. Nejlepší z domácích borců Josef Jandouš ml. skončil patnáctý. Dvaapadesát jezdců však kvůli páteční bouřce absolvovalo jen 10 ze 14 rychlostních zkoušek.
„Stihli jsme jen jednu z plánovaných pěti erzet, pak přišel hustý déšť, který závodní dráhu kompletně zaplavil a vymazal. Ráno jsme ji dvě hodiny malovali celou úplně znovu,“ prozradil Josef Jandouš starší, organizátor a závodník v jedné osobě (na snímku). V čele tak nocoval Viktor Trnka z Liberce před malenovickým Kutalem.
V sobotu se už počasí umoudřilo, takže jezdci odjeli všech 9 rychlostních zkoušek. Na start se postavili i tři mistři republiky, na „bednu“ však dojel jen jeden - Petr Pavlát, který obsadil druhé místo za Kutalem a před Lukášem Zámečníkem z Hvozdné.
Smolařem rally byl jednoznačně Viktor Trnka. Třebaže vyhrál 8 z 10 erzet, skončil až dvanáctý... „Šestou erzetu totiž z technických důvodů vůbec neabsolvoval, takže se mu započítaval dvojnásobek času nejlepšího jezdce. Co se stalo? Vzal si na start špatnou vysílačku, takže v limitu dvaceti sekund neodstartoval,“ vysvětlil Jandouš. Třetího republikového šampiona z roku 2013 Aleše Čejchana zradila elektronika a dojel až čtyřiadvacátý.
Domácí jezdci se rekrutovali výhradně z rodiny Jandoušových, nejlepší byl Josef Jandouš mladší, který uzavíral první patnáctku. Jeho otec zakotvil o tři příčky zpět a nezopakoval tak 14 dní staré umístění z Březolup, kde dojel na skvělém druhém místě. „Jel jsem pomalu, nedostal jsem se do správného závodního rytmu. Ale je to už tradiční daň za organizaci,“ říká Jandouš, který tak v průběžném pořadí šampionátu klesl na jedenáctou příčku. Jeho dcera Marie se na 21. pozici stala nejlepší zástupkyní něžného pohlaví.
Z dvaapadesáti závodníků nedojel do cíle pouze jediný, nejmladším byl Ayrton Alex Pavlát, kterému je 3,5 roku.