Stříbro pro Slovácko

Foto: JŘ  /  Stříbrní medailisté - Fotbalisté 1.FC Slovácka si ziskem stříbra zajistili postup na mezinárodní listopadový halový turnaj v německém Gilchingu. Horní řada zleva: trenér Ludovít Kovács, Adam Červinka, Petr Stojaspal, Jonáš Kočica, Lukáš Zámečník, Jan Hodonský, Tomáš Ficek, Matěj Hřib, Dominik Vondráček, Tadeáš Gajdůšek, Adam Řihák, trenér Ondřej Machala, dolní řada zleva: Michal Sadílek, David Bumbalík, Tomáš Oslzla, Viktor Rožek, Filip Krejčík, Lukáš David, Dominik Řihák.
Uherské Hradiště Sport 13 / 09 / 2009

Fotbalisté 1.FC Slovácko zazářili ve finále pátého ročníku Junior Cup, největšího turnaje pro žáky do deseti let v České republice! Svěřenci trenérské dvojice Ludovít Kovács, Ondřej Machala vybojovali skvělé stříbrné medaile, čímž si zároveň otevřeli bránu mezinárodního halového turnaje v německém Gilchingu, kam pojedou na náklady energetické společnosti.
Talentovaní hráči Slovácka už v kvalifikačním turnaji ve Starém Městě naznačili ambice, když všem osm překážek zdolali bez větších problémů a vlastně se zapotili jen ve finálové bitvě s Brumovem (1:0). Na vítěznou šňůru na Širůchu tak navlékli sedmý korálek (skóre 34:0!) a jako vítěz turnaje pronikli do Velkého finále v Písku. „Když jsem kluky viděl, jak každý zápas absolvují s maximálním nasazením, věřil jsem, že vyhrají a postoupí. Zaslouží si pochvalu, jsem na ně pyšný,“ komentoval průnik na jih Čech kouč Ludovít Kovács, který tým trénuje už třetí sezonu. Vlastně od prvních fotbalových krůčků.
Ani v Písku se spanilá jízda jeho výběru příliš nezadrhla, v základní skupině postupně porazili Cirkvice (4:0), Jihlavu (1:0), Milevsko (6:0), bez branek se rozešli s Třebíčí a nestačili jen na borce 1. FC Brno (0:4). Z druhé příčky tak Slovácko prošlo do semifinále, v němž narazilo na Tábor. Po nervydrásajícím průběhu skončil zápas 2:2, takže o finalistovi rozhodly pokutové kopy. A v nich byli šťastnější Kovácsovi hoši, kteří je vyhráli 4:2.
Ve finále na Slovácko čekal jediný přemožitel - 1. FC Brno. Třebaže vyslanci Uh. Hradiště slibovali odvetu, soupeři se poklonili i podruhé (3:1). I tak ale smutní nebyli. Letos premiérově se totiž na mezinárodní turnaj v německém Gilchingu podívá i poražený finalista! „Bylo to pro všechny obrovské překvapení, radost kluků samozřejmě nebrala konce. Smutek z porážky byl rychle pryč,“ komentoval nečekaný dárek Kovács. Že by desetiletí „špunti“ usnuli na vavřínech, se nebojí. „Mají v hlavě, že jednou budou hrát velký fotbal, což je nejlepší motivace. Stále chtějí být lepší a do tréninků i zápasů jdou naplno,“ vysvětlil zkušený lodivod. Úspěch Slovácka podtrhl Lukáš David, který byl vyhlášen nejlepším gólmanem Velkého finále.