Stříbro vybojoval i s kardiostimulátorem

Stříbro vybojoval i s kardiostimulátorem
Foto: ronnie.cz
Uherské Hradiště Sport 07 / 05 / 2019

Kulturista Jiří Němec ze Slovácká Slavie Uherské Hradiště je k nezastavení, po loňském titulu mistra republiky v kategorii Masters (60-64 let) vybojoval na domácím šampionátu v Lysé nad Labem stříbrnou medaili! A přitom jej v říjnu postihl infarkt a koncem roku podstoupil složitou operaci srdce…
„Lékaři mi říkali, ať na milovanou kulturistiku pomalu zapomenu. Ale já se nedal, začal postupně upravovat tréninkové jednotky, změnil životosprávu, vysadil určité léky kvůli dopingu, ale kulturistiky jsem se vzdát nedokázal. Druhé místo proto beru jako obrovské vítězství,“ neskrýval emoce šedesátiletý Němec, který má od prosincové operace voperovaný kardiostimulátor s defibrilátorem. I když se mu život ze dne na den převrátil naruby, nestáhl se do ústraní.
A jako jediný v republice s kardiostimulátorem absolvoval nejen přípravu, ale i domácí šampionát. „Jen“ změnil přípravu. „Byla nezvykle opatrná, tělo jsem zatěžoval postupně, některé cviky jsem nemohl dělat vůbec, ale nevzdal jsem se. Ani jsem o tom vlastně nepřemýšlel. Je fantastické, že i po takové nemoci můžu opět závodit,“ svěřil se čerstvý vicemistr republiky v kategorii Masters. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace