Střípky ze sprch

Uherské Hradiště Sport 28 / 02 / 2011

Jan Štohanzl mohl být se svým výkonem spokojený. Dvě branky za poločas jej k takovému pocitu opravňují. Hlavně jsme rádi, že jsme vyhráli. První branku jsem tam čekal. Čekal jsem od Kaufmana střílený centr na zadní tyč. Naštěstí jsem tam byl včas a pak už nebyl problém to dopravit do brány. Při druhém mně to Škoda krásně sklepl, tak jsem to fláknul a naštěstí to vyšlo. Brankář se na to natahoval a myslím, že míč i tečoval. Bylo to ale prudké.“
Petr Švancara měl na hlavě svůj první gól kariéry a také kontaktní branku hned po změně stran. Nejde ani o to, že to mohl být můj první gól hlavou, jde o to, že to mohl být gól na 2:1 ve 46. minutě. Po mě to mohl ještě dorážet Venca Ondřejka a šanci tam měl i Láďa Volešák. Bohužel jsme měli jen velmi málo stoprocentních šancí. Problém byl v tom, že jsme brzo inkasovali po vstřelení první branky. To nás definitivně položilo.
Těžce hledal slova i Ladislav Volešák, který se dostal do slibné příležitosti, při které místo střely volil přihrávku na pokryté hráče. Švanci i Venca Ondřejka si na mě křikli a já myslel, že jsou zcela volní, tak jsem jim to chtěl dát. Byla to moje chyba. Měl jsem to řešit střelou. Zápas jsme si představovali úplně jinak a teď jsme z toho zklamaní. Měli jsme sice územní převahu, ale jen po šestnáctku. Když jsme se dostali ke střele, tak jsme jen udělali muže zápasu ze Sňozíka.“
Třetí hřebík do rakve slováckého celku zatloukl v 78. minutě Jiří Kaufman, který prostřelil klubko hráčů, stojících před domácí bránou. Většinou se snažím střílet na bránu. Viděl jsem ale, že tam byli tři čtyři hráči, tak cíl střely byl dát to na zadní tyč na bránu, aby to někdo lízl. Brankář nevěděl, jestli to někdo netečuje, a míč prošel až do sítě.