Střípky ze sprch

Uherské Hradiště Sport 07 / 03 / 2011

Plzeň přijela na Slovácko v roli favorita, a tak bod, který si odváží, je pro ni málo. Všechny tři měl na kopačkách Jan Rezek, který už v prvním poločase neproměnil vyloženou šanci a ve druhém dokonce nedal penaltu. Na penaltu jsem si věřil, jenže jsem ji kopl strašidelně a pohřbil jsem tak dnešní zápas. Kdybych ten gól dal, tak bychom šli do vedení a hráli zezadu na brejky. Tak jsme z protiútoku dostali na 1:2 a museli hru otevřít. Beru to na sebe. Už v prvním poločase jsem měl tutovou šanci, ale skočilo mně to a já trefil jen břevno. Zaplať pánbůh, že se nám podařilo ještě vyrovnat.
Vedle Rezka se mužem zápasu mohl stát Daniel Kolář, který čtyři minuty před koncem překonal domácího brankáře, jenže pomezní rozhodčí měl v tu chvíli praporek nahoře. Jak ukázal televizní záznam, nesprávně. Nedíval jsem se, jestli stojí někdo přede mnou nebo za mnou. Soustředil jsem se na to, abych dal gól, ten jsem dal. Jestli to ofsajd nebyl, tak je to obrovská chyba, která by se stávat neměla. Já se snažil nebýt v ofsajdu, ale od toho, jestli ofsajd je nebo není, tam je pomezní rozhodčí. Jestli je bod ze Slovácka ztráta, to se uvidí až na konci. Je to bod z venku, plusový bod. Podle vývoje utkání jsme mohli vyhrát, ale občas jsme měli i štěstí.
Přestože obdržel Miroslav Filipko dvě branky, stal se oprávněně největším strůjcem cenné remízy. Chycená penalta i zákroky v posledních minutách domácí tým podržely. Na penaltu jsem si věřil. Před zápasem za mnou přišel trenér Juřička, který má databázi kopaných penalt, a říkal, že Rezek ji kope doleva. Tak jsem tam šel vlastně najisto. Naštvaný jsem ale na góly, které jsme obdrželi, i na to, co se dělo v závěru. Chybí nám větší kvalita i zkušenost. Za stavu 2:1 je potřeba míč podržet a ne se zatáhnout zbytečně do šestnáctky a čekat, jestli to tam padne. První gól byl z naší strany úplně tragický.